Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Bogna Jowita Mormul
(ur. 1972)
Dzieciństwo w Gliwicach, młodość w Krakowie, obecnie w Warszawie. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z analizą obrazu, kompozycją oraz z klasycznymi tematami fotografii. Szczególnie interesuje się tematyką dotyczącą styku i wzajemnych influencji zagadnień z dziedziny sztuk plastycznych, fotografii i nowych mediów. Działania twórcze Jowity Mormuł dotyczą głównie poszukiwania tożsamości oraz badania roli pamięci kodyfikowanej w mitach - prywatnych i publicznych. Jej prace są zarazem egzemplifikacją fascynacji relacjami międzyludzkimi i czynnikami, które je determinują.
W roku 2008 doktorat w zakresie sztuk filmowych w dyscyplinie artystycznej fotografia w PWSFTviT w Łodzi. W latach 1992-1997 r. studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, dyplom w Pracowni Malarstwa Sztalugowego prof. Włodzimierza Kunza i aneks do dyplomu w Pracowni Rysunku prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. W latach 1996-1999 r. studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, dyplom w Katedrze Fotografii prof. Zbigniewa Łagockiego. W 1996 r. stypendium imienia Hanny Rudzkiej - Cybisowej. W latach 1996/1997 stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od 1998 r. członek ZPAP, od 2001 r. członek ZPAF. Prowadzi wykłady z zakresu klasycznych tematów fotografii, kompozycji i analizy obrazu. Fotografuje, maluje, notuje.
Ponad trzydzieści wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Historia wystaw
Ważniejsze wystawy indywidualne: „Prasa kobieca - Trzy oblicza współczesnej kobiety”, Galeria Katowice 2, Katowice (2007), Vilniaus Fotografijos Galerija, Wilno, Litwa (2006), Galeria Pacamera, Suwałki (2005); „Przestrzeń intymna", Galeria Pusta GCK, Katowice (2008/2009), Muzeum St. Staszica, Piła (2008), Stara Galeria ZPAF, Warszawa (2008); „Dlaczego fotografia?”, Galeria Katowice, Katowice (2010).
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]