Artystka scenograf, kostiumograf, malarka. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plasycznych w Łodzi (Wydział Ubioru) i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Scenografii). W latach 1964-1979 pracowała jako wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. W tym czasie współpracowała równolegle z Teatrem Nowym w Łodzi i z łódzką TV (między innymi przy realizacji "Pojedynku" i "Objazdu"). W Teatrze Nowym w Łodzi współpracowała z Andrzejem Majewskim przy realizacji "Operetki" W. Gombrowicza w reżyserii Kazimierza Dejmka, projektowała kostiumy do "Garbusa" S. Mrożka w reżyserii Kazimierza Dejmka, "Porwania Sabinek" w reżyserii Marii Kaniewskiej. Zrealizowała również w tym teatrze scenografię i kostiumy do monodramów Danuty Michałowskiej, "Wybrańca" T. Manna oraz "Opowieści na jedną noc" S. Mrożka, "Pastorałki" L. Schillera w reżyserii Barbary Fijewskiej, "Szelmostw Skapena" Moliera w reżyserii Marii Kaniewskiej, "Moralności Pani Dulskiej" Zapolskiej (Nagroda Złotej Maski za przedstawienie w reżyserii Marii Kaniewskiej), "Pod akacjami" J. Iwaszkiewicza w reżyserii Wojciecha Pilarskiego. Ponadto realizowała scenografie w teatrach w Radomiu, Bydgoszczy, Olsztynie ("Mieszczanin szlachcicem" Moliera w reżyserii Jana Bratkowskiego), Tarnowie, Koszalinie i Wałbrzychu. W 1971 roku Jolanta Bojanowska-Kunkel uczestniczyła w Ogólnopolskiej Wystawie w warszawskiej Zachęcie "Kształt i myśl teatru". W latach siedemdziesiątych, w Łodzi kilkakrotnie wystawiała swoje prace scenograficzne i malarskie. W 2002 roku brała udział w pokonkursowej wystawie w Muzeum Niepodległości w Warszawie "Tkanina inspirowana twórczością Moniuszki".
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]