9 września w Galerii Abakus w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej odbył się wernisaż grafiki Sylwii Zgłobickiej. Pierwsza indywidualnej wystawa Sylwii Zgłobickiej w Warszawie jest wyznaniem artystycznym autorki. Grafiki stanowią narzędzie analizy świata, a także sposób funkcjonowania w nim artystki. Sama wyznaje, że wystawa „jest efektem konfrontacji moich emocji w kontakcie z przestrzenią krajobrazu, z moimi graficznymi rozważaniami na płaszczyźnie. Temat pejzażu jest dla mnie równie niezwykłym i wciąż otwartym zjawiskiem, jak technika, w której o nim opowiadam. Równie mocno również rozwija moją wyobraźnię i wrażliwość. Jest niedopowiedziany...
Nie narzuca się swoją dosłownością i przedmiotowością. Ulega ciągłym, często migawkowym zmianom. Wymaga to ode mnie dużej koncentracji, wrażliwej obserwacji i szybkich, ale trafnych decyzji w plastycznej interpretacji rzeczywistości. Czasem patrzę na otoczenia okiem wnikliwego badacza, czasem – tradycjonalisty fotografika, czasem zaś rejestruję przestrzeń impresyjnie, gorączkowo i gwałtownie. W małą przestrzeń wnikam, szukam jej, bacznie obserwuję... Jest subtelna, krucha i nieśmiała... Duże przestrzenie odbieram jako bardziej agresywne. One mnie atakują, narzucają się i ogarniają mnie ze wszystkich stron. Adekwatnie do mojego sposobu doświadczania pejzażu, do wszelkich napięć i wzruszeń doznanych w plenerze, dobieram artystyczne i techniczne rozwiązania graficzne.”
Artystka daje nam swoje najważniejsze uczucia, czasem ambiwalentne, czasem głęboko skrywane w sobie, które przeistaczają się w subtelne i czułe grafiki. Pejzaże zdradzające tęsknotę za czymś nienazwanym, wrażliwą osobowość i talent, a także trudną i żmudną pracę.
Grafiki wciągają w świat spokoju i wyciszenia, piękna i delikatności, tajemniczości i nostalgii. Stanowią efemeryczny zarys przyrody, która jest źródłem refleksji i inspiracji, a jednocześnie wiele mówi o postrzegającym ja człowieku – kruchym i przemijającym wobec bezmiaru przestrzeni.
Wybrane prace:
Nota biograficzna:
Sylwia Zgłobicka - urodzona w 1975 r. w Lublinie.
Studiowała na ASP w Łodzi im. Wł. Strzemińskiego na Wydziale Edukacji Wizualnej w latach 1995-2001. Dyplom w 2002 roku w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego.
Pochodzi z Sochaczewa, ale od niedawna jest mieszkanką Warszawy.
Od kilku lat jest aktywnie działającym pracownikiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie, gdzie zajmuje się oprawą wizualną imprez kulturalnych, koordynuje wystawy i konkursy plastyczne, ale przed wszystkim rozwija i promuje talenty plastyczne dzieci i młodzieży.
Studiowała na ASP w Łodzi im. Wł. Strzemińskiego na Wydziale Edukacji Wizualnej w latach 1995-2001. Dyplom w 2002 roku w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego. Pochodzi z Sochaczewa, ale od niedawna jest mieszkanką Warszawy. Od kilku lat jest aktywnie działającym pracownikiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie, gdzie zajmuje się oprawą wizualną imprez kulturalnych, koordynuje wystawy i konkursy plastyczne, ale przed wszystkim rozwija i promuje talenty plastyczne dzieci i młodzieży.
Inne wydarzenia Galerii
29 czerwca - 15 lipca
Andrzej Roszczak - Pomniki...
Pomniki Paryskie to wystawa, na której obejrzeć…
26 czerwca - 06 września
Edward Nadulski - Malarstwo
Po dużej, przekrojowej wystawie w salach Muzeum na Zamku…
Ostatnio dodane relacje
19-07-2019
Wernisaż wystawy Krzysztofa Pająka KODY DNA
28-06-2019
Wernisaż wystwy fotografii poświęconych Korze
24-06-2019
Wystawa Konrada Jarodzkiego - Polowanie na węgorze
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]