W Abakusie, oszałamiająca wystawa. Czarno na białym Agaty Olszyńskiej.
Czarne zabarwienie nadają wystawie wykonane czarnym tuszem rysunki i
ilustrowane czernią książki artystyczne.
Na wystawie można będzie także zobaczyć obrazy malowane temperą i złotem.
Autorka wprowadza nas w świat zbudowany przez niezwykle wrażliwą percepcję, wyczulenie na ludzkie zjawiska naszej rzeczywistości. Agata Olszyńska zdaje się poruszać w misternej warstwie głęboko indywidualnych doznań, które jednak wyrażone w formie subtelnej grafiki stają się uniwersalne, ogólnoludzkie.
Oszczędne i wyraziste, zwięzłe prace są trochę senne, przepełnione marzeniami, aż czasem ich atmosfera staje się duszna. W niektórych następuje zagęszczenie archetypowych symboli, których nie trzeba odczytywać na poziomie semantycznego przekazu, ale jako wytrychy do własnej wrażliwości.
Ma się wrażenie obcowania z bardzo intymnym zapisem, dziennikiem. Jest to dodatkowo potęgowane faktem, że częścią ekspozycji są niewielkiego rodzaju notesy i notesiki zapełnione przez autorkę grafikami podczas jej codziennych doświadczeń i lektur.
Ta rzadko spotykana aura nadaje wystawie dodatkowego uroku i przytulności.
Grafiki Agaty Olszyńskiej są odbiciem nas samych. W jej sztuce, niezależnie od tego ile postaci się pojawia, jaką kreską wydobytych, spotykamy siebie. Lustro. Patrząc na te prace w pewien sposób, być może tylko na chwilę lepiej rozumiemy siebie, nasz świat, doznania, które on prowokuje. Artystka wprowadza nas w inny wymiar doświadczenia. Dzięki linii grafiki świat jest bardziej płynny i elastyczny i może być wielokrotnie kształtowany i przekształcany, aż wreszcie zastygnie w formie, którą uznamy za najbardziej odpowiednią. Zupełnie, jak obrazy ze snów te grafiki odzwierciedlają życie, ale obowiązują w nich zupełnie inne prawa.
Wybrane prace:
Nota biograficzna:
Agata Olszyńska - dyplom z malarstwa 2000, aneks w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uprawiane dyscypliny: malarstwo, rysunek, scenografia, plakat, ilustracja.
Wystawy zbiorowe
1996 – wystawa poplenerowa Dłużew, Galeria ,,Aneks”, Warszawa;
1997 - Pracownia Sztuki w Przestrzeni Publicznej - BWA Sandomierz;
1998 - Rysunek , Galeria Prezydenta Miasta Warszawy;
1999 - wystawa „Ludzie, miejsca, rzeczy” w Stupa House w Warszawie
2001 - "Obcość jest w nas"- IKuWo, Greifswald (Niemcy),
2002- "Natura Rzeczy" z cyklu Ziemia - DAP OW ZPAP Warszawa
2003 - "Matki, żony, kochanki i oni" - BWA Skierniewice; "IV Triennale Autoportretu Radom"; Wędrówka,VII edycja Sztuki Książki, Biblioteka Narodowa, Warszawa; Martwa Natura, Galeria Czarna Łódź Podwodna, Wrocław; "Cztery Elementy" z cyklu Ziemia, Muzeum Ziemi PAN, Galeria DAP, Warszawa;
2004 - Ostrava Mail Art Festival, Ostrava
Dyplom z malarstwa 2000, aneks w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uprawiane dyscypliny: malarstwo, rysunek, scenografia, plakat, ilustracja
Inne wydarzenia Galerii
29 czerwca - 15 lipca
Andrzej Roszczak - Pomniki...
Pomniki Paryskie to wystawa, na której obejrzeć…
26 czerwca - 06 września
Edward Nadulski - Malarstwo
Po dużej, przekrojowej wystawie w salach Muzeum na Zamku…
Ostatnio dodane relacje
19-07-2019
Wernisaż wystawy Krzysztofa Pająka KODY DNA
28-06-2019
Wernisaż wystwy fotografii poświęconych Korze
24-06-2019
Wystawa Konrada Jarodzkiego - Polowanie na węgorze
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]