Wymiary: 45 x 70 cm, Technika: olej/płótno, Sposób sygnowania: Jan Wołek, Oprawa: rama dobrana przez Autora (63 x 88 cm), Certyfikat autentyczności
Czy nieco jak w krzywym zwierciadle oglądamy świat nie taki jaki jest (chociaż jaki jest obiektywnie tego nie wiadomo w 100%),bo nie od tej strony? Punktem odniesienia uczynił Wołek krowi tył. Krowy są ciągle jeszcze stosunkowo często spotykane w polskim krajobrazie i z polską wsią ciągle mocno kojarzone. Krowa ma w sobie pewną powszechność, która predestynuje ją być może do uniwersalnej prezentacji i pokazania swojego świata od tyłu, i to niekoniecznie ma komunikować – „pocałujcie mnie w d...”. Bo w zasadzie mamy klasykę polskiego krajobrazu: łąka, mlecze, woda, niebo, krowa – i dla przeciwwagi poza znana z koncertów odważnych gwiazd, chcących czasami pokazać więcej.
Ale ukryty na dole podpis, a właściwie sentencja „Pejzaż mazurski od krowiej dupy strony” wyjaśnia – może nie wszystko, ale daje do myślenia. W niezłomnym pytaniu „co autor chciał przez to powiedzieć” można zaryzykować, że jako filozof i satyryk przypomina, że wszystko ma swoje dwie strony – także mazurska krowa, biorąca na siebie to uniwersum. A krzywe zwierciadło znajduje się także i po naszej stronie.
WOŁEK Jan
Urodził się w 1954 roku w Warszawie. Studiował estetykę w Instytucie Filozofii UW. Równolegle uprawia różne dziedziny sztuki. Już w czasach studenckich stał się znany jako artysta estradowy, jeden z luminarzy gatunku zwanego „poezją śpiewaną”. Brał udział w około 3000 koncertów. Zdobył wiele nagród w festiwalach. Jako autor napisał około 800 piosenek, z których wiele stało się przebojami wykonywanymi przez czołowych artystów polskiej estrady. Ma za sobą liczne nagrania, programy telewizyjne i radiowe. Autor kilku książek. Wielokrotny stypendysta i laureat nagród i odznaczeń (Stypendium „Japan Foundation”, MkiSz, Nagroda im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia, Nagroda im. Aleksandra Bardiniego, Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki).
W dziedzinie działalności plastycznej debiutował jako autor rysunków satyrycznych, ilustracji książkowych, jednocześnie uprawiał malarstwo sztalugowe, które od dwudziestu lat dominuje w jego twórczości. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych, wielu wystawach zbiorowych. Wystawy indywidualne: w Warszawie (11), Poznaniu (2), Olsztynie (2), Kazimierzu (2), Lublinie (1), Bielsku Białej (1), Stuttgarcie (1), Hamburgu (1), Berlinie (1), Irkucku (1), Tokio (1), Chicago (1), Toronto (6), Montrealu (1).
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]