kredka/papier, 32,5 x 23 cm sygnowany i datowany p.g.:` Z.W. 1973` na odwrociu sygnowany i datowany: `Zygmunt | Warczygłowa | Poznań 1973` oraz dedykacja: `Dla Pani mgr. Strumiłło Olkiewicz | w dniu 8-go Marca pomyślności | w pracy i życiu osobistym | życzy | Zygmunt Warczygłowa`
Urodził się w 1922 roku w Poznaniu. Należy obok Ociepki i Nikifora do najlepszych polskich artystów nieprofesjonalnych. Skończył szkołę podstawową. W czasie okupacji wywieziony na roboty do Niemiec. Tam zaczął rysować i malować. Po powrocie pracował u Cegielskiego, był też motorniczym poznańskiego tramwaju. Całkowicie oddał się twórczości po przejściu na rentę. Głównym tematem jego prac jest architektura Poznania zadziwiająca specyficznym ujęciem, kolorystyką i rozwiązaniami perspektywicznymi, które oddają punkt widzenia kierującego tramwajem. W propagowaniu twórczości mieli duży udział nieżyjący już grafik Zbigniew Kaja, krytyk artystyczny Adam Kochanowski i dyrektor Galerii Miejskiej Arsenał Wojciech Makowiecki. Obecnie prace Warczygłowy znajdują się w muzeach w Krakowie, Poznaniu, Zabrzu ,Warszawie i Hamburgu. Artysta zmarł w 1988 r.
Należy obok Ociepki i Nikifora do najlepszych polskich artystów nieprofesjonalnych. Skończył szkołę podstawową. W czasie okupacji wywieziony na roboty do Niemiec. Tam zaczął rysować i malować. Po powrocie pracował u Cegielskiego, był też motorniczym poznańskiego tramwaju. Całkowicie oddał się twórczości po przejściu na rentę. Głównym tematem jego prac jest architektura Poznania zadziwiająca specyficznym ujęciem, kolorystyką i rozwiązaniami perspektywicznymi, które oddają punkt widzenia kierującego tramwajem. W propagowaniu twórczości mieli duży udział nieżyjący już grafik Zbigniew Kaja, krytyk artystyczny Adam Kochanowski i dyrektor Galerii Miejskiej Arsenał Wojciech Makowiecki. Obecnie prace Warczygłowy znajdują się w muzeach w Krakowie, Poznaniu, Zabrzu ,Warszawie i Hamburgu.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]