Na odwrocie na tekturze nalepki: - CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | Warszawa "Zachęta" Plac Małachowskiego 3 | Wystawa Festiwal Sopot Rok 1957 | Autor Z Waliszewski | Tytuł Malarz | W. Waliszewska Kraków; - 63; - ślady po dwóch nalepkach.
Obraz Malarz (1935) pochodzący z końcowego okresu twórczości Zygmunta Waliszewskiego, ostatni raz był pokazywany na Festiwalu Sztuk Plastycznych w Sopocie w 1957 roku. Sprzedany następnie przez żonę artysty znalazł się w prywatnej kolekcji, skąd trafił na obecną aukcję.
W katalogu wystawy monograficznej artysty (MNW 1999) był uwzględniony w spisie omawiającym zbiory prywatne, które nie były na wystawie eksponowane. Jest natomiast uwzględniony w spisie katalogowym publikacji towarzyszącej tejże wystawie (poz. II/42).
Obraz wystawiany i opisany: - Wystawa pośmiertna prac Zygmunta Waliszewskiego, IPS, Warszawa 1937, kat. poz. 88; - Wystawa pośmiertna prac Zygmunta Waliszewskiego, TPSP, Kraków 1937, kat. poz. 38, il.; - Katalog pośmiertnej wystawy obrazów Zygmunta Waliszewskiego, "Salon 35", Poznań 1937, kat. poz. 43; - Zygmunt Waliszewski. Wystawa pośmiertna, Lwowski Zaw. Związek Art. Plastyków, 1938, kat. poz. 5;
- Zygmunt Waliszewski 1897-1936, X Festiwal Sztuk Plastycznych, Sopot lipiec-sierpień 1957, CBWA, kat. poz. 26; - Hanna Bartnicka-Górska, Anna Prugar-Myślik, Zygmunt Waliszewski 1897-1936, Wystawa monograficzna. Malarstwo i rysunek, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1999, kat. poz. II/42, s. 172.
WALISZEWSKI Zygmunt
Mając zaledwie 10 lat uczęszczał do Szkoły Rysunku i Malarstwa w Tyflisie, gdzie uczył się pod kierunkiem N.Sklifasowskiego i B.Fogla. W latach 1921-1924 kontynuował naukę w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u W.Weissa i J.Pankiewicza. W 1924 wraz z grupą 11 studentów, tworzących tzw. Komitet Paryski, wyjechał na dalszą naukę do Paryża, gdzie prof. Pankiewicz zorganizował filię krakowskiej uczelni. Malował portrety, pejzaże, martwe natury i kompozycje figuralne. Ponadto projektował plakaty, tworzył karykatury i scenki humorystyczne. Bardzo częstym tematem jego prac były portrety modelek.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży (w tym zawarty jest podatek VAT i droit de suite).
Do wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26% (w tym zawarty jest podatek VAT, droit de suite i podatek graniczny).
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]