fotografia czarno-biała, brom/papier, 40,5 x 30,5 cm sygnowana i opisana na odwrociu: `RYTKA ZYGMUNT | OBIEKT NIETRWAŁY | IMPERMANENT OBJECT |1989 | Z. RYTKA` na odwrociu naklejki: `PROGRAM | Rytka Zygmunt | Obiekt nietrwały 1989 6/2/1 `PROGRAM SZTUKI | 761 RYTKA`, `RENES |ARTYSTYCZNA OPRAWA OBRAZÓW`
Członek ZPAF od 1979 rok. Artysta intermedialny o tradycji neoawangardowej, posługujący się fotografią, tworzący instalacje. Od lat 70 -tych brał udział w życiu artystycznym kręgów neoawangardy jako artysta i dokumentator wydarzeń artystycznych. W 1974 roku miał pierwszą wystawę indywidualną pt. "Przedziały czasowe" w Galerii Remont w Warszawie. 1975-77 pracował w Galerii Współczesnej w Warszawie. W stanie wojennym uczestniczył w działaniach łódzkiego "Strychu". W okresie 1972-2000 realizował "Kolekcję prywatną" - zapis autorski życia kręgu artystów, z którymi był związany. Prace w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
Członek ZPAF od roku 1980. Artysta intermedialny o tradycji neoawangardowej, posługujący się fotografią, tworzący instalacje. W latach 70. realizował filmy eksperymentalne, a w 80. wideo. Od lat 80. związany z łódzkim środowiskiem niezależnym - początkowo Kulturą Zrzuty, potem Galerią Wschodnią, a także z galerią FF w Łodzi. Od tego samego czasu, czyli początku lat 80. wystawiał w Małej Galerii ZPAF-CSW w Warszawie.
Ważnymi realizacjami były prace z wystawy Ciągłość nieskończoności (1983), ukazujące chęć zmierzenia się, a nawet panowania nad naturą, której nie można jednak, mimo licznych prób, skodyfikować i opanować. W końcu lat 80. wystawą Obiekty chwilowe (Galeria Wschodnia w Łodzi) rozpoczął, tworzone do dziś, instalacje. Cykl Kontakt (1994) jest kontynuacją analizy medialnej, ale o większym składniku biologii. Ideą cyklu było zderzenie świata natury ze sferą nauki (fizyki i chemii). Przestrzeń neuronowo-optyczna przedstawia świat widoczny w zasięgu „wyciągniętej ręki artysty”. Zygmunt Rytka miał wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, w Galerii Studio w Warszawie, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, a także w wielu kolekcjach prywatnych.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:[email protected]
Licytacja z Artinfo.pl:
W czasie aukcji kontaktujemy się na podany wcześniej numer telefonu i wspólnie licytujemy, relacjonując cały czas przebieg licytacji. Przyjmujemy także górne limity cen (informacje poufne), do poziomu których licytujemy w Państwa imieniu. Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł
Do 1000 zł przyjmujemy tylko zlecenia z limitem.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 3 dni od daty aukcji.
Odbiór zakupionych obiektów musi nastąpić w terminie 5 dni od daty aukcji (w przypadku nieodebrania zakupionych przedmiotów zostaną one przewiezione przez firmę zewnętrzną do magazynu na koszt i ryzyko nabywcy).
Do cen wylicytowanych dom aukcyjny dolicza 15% opłatę organizacyjną.
UWAGA!
Zlecenie kupna na Aukcji wyposażenia rezydencji przyjmujemy do godz. 17:00 w piątek, 6 lipca 2012.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]