Gwasz, papier; 23 x 29 cm (w świetle p-p) Sygnowany p.d.: ZDobrzycki 49 Na odwrocie drukowana nalepka składu przyborów malarskich Josef Copman, Bruggia
* droit de suite
Polski malarz, rzeźbiarz, projektant tkanin i ceramiki. Związany z École de Paris. Po ukończeniu gimnazjum wyjechał uczyć się malarstwa w Kijowie, a następnie w Moskwie i Petersburgu. W 1923 rozpoczął naukę w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, równocześnie był studentem Wydziału Filozoficznego na Uniwersytecie Warszawskim. W 1924 przerwał naukę i wyjechał do Paryża, gdzie przebywał do 1928. Następnie wyjechał do Wiednia, gdzie razem z Teodorem Axentowiczem, Józefem Mehofferem i Eugeniuszem Zakiem uczestniczył w odbywającej się w gmachu Secesji wystawie polskiej sztuki. Po powrocie do Francji, zamieszkał na południu Francji w Saint-Paul-de-Vence, skąd wielokrotnie wyjeżdżał do Damme w Belgii. W 1929 miał wystawę indywidualną w Bruksel. Wystawa okazała się dużym sukcesem i przyniosła artyście rozgłos. W latach 30. XX wielu uczestniczył w wystawach odbywających się w Brukseli, Antwerpii oraz w paryskiej Galerii l’Atelier Française. W 1937 udział prac Zygmunta Dobrzyckiego w międzynarodowej wystawie "Sztuka i technika" został nagrodzony złotym medalem. W 1965 był autorem pomnika "Bohaterom Polskim", który został zrealizowany w belgijskim Saint-Nicolas, zaprojektował również 28-metrową fasadę Cité administrative de l'État w Brukseli.
DOBRZYCKI Zygmunt
W 1928r. brał udział razem z m.in. T. Axentowiczem, J. Mehofferem i E. Zaka w wystawie sztuki polskiej w gmachu wiedeńskiej Secesji. Zasłynął jako twórca kompozycji symbolicznych. W latach 30-tych wystawiał w Brukseli i Antwerpii oraz w Galerie de l`Atelier Francaisa w Paryżu.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Zapis "* droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).
Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]