akwarela, papier; 70 x 49 cm (wymiar całości); sygn., dat. i opisana p. d.: SADLEY / 2013 R / "KOLEKCJA NOCNYCH MOTYLI".
Twórca tkanin-gobelinów i tkackich obiektów przestrzennych, malarz. Wojciech Sadley bywał określany mianem twórcy antytkanin. Tak recenzowała jego twórczość Irena Huml, która zauważyła, że artysta po okresie eksploatacji tradycyjnego warsztatu odrzucił go i rozpoczął eksperymenty z czymś, co zostało później nazwane "techniką własną", które to określenie weszło do leksykonu współczesnej tkaniny i nie tylko. Sadley używał w swych pracach różnych materiałów: sznurów, sieci, skór zwierzęcych, łusek, elementów drewnianych i metalowych, jedwabi, nadając im nowe formy i znaczenia. Wystawy tkanin artysty zawsze otrzymywały niezwykłą oprawę, niemal scenograficzną, projektowaną przez uznanych wystawienników, co przydawało im dodatkowej aury i poetyckiego wyrazu. Twórca o wielkich dokonaniach artystycznych dalece wykraczających poza lokalny wymiar. Wystawiał w Lozannie na Biennale Tkaniny w 1967 roku. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Urodzony w Lublinie w 1932 roku. Studiował na ASP w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz, dyplom z malarstwa zrealizował u Eugeniusza Eibischa. Skończył również konserwatorium muzyczne w Lublinie w klasie skrzypiec. Wieloletni dydaktyk Wydziału Malarstwa, przez wiele lat prowadził Pracownię Tkaniny Eksperymentalnej. Profesor zwyczajny.
SADLEY Wojciech
Studia w Wyższej Szkole Muzycznej w Lublinie, a następnie na wydziałach Architektury Wnętrz i Malarstwa ASP w Warszawie. Ukończył je kolejno w 1954 i 1959. W latach 1960-68 pracował w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Od 1968 wykłada w macierzystej uczelni, od 1973 kieruje Katedrą Tkaniny Eksperymentalnej na Wydziale Malarstwa, od 1983 jest profesorem. Równocześnie od 1988 pracuje na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczy też w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu, prowadząc tam Katedrę Malarstwa. Wystawiał wielokrotnie w kraju i za granicą, w tym na ważnych przeglądach, jak I-IV Międzynarodowe Biennale Tkaniny, Lozanna 1962-1973, VIII i XI Biennale Sztuki, Sao Paulo 1965 i 1971, „Exempla”, Monachium 1970 i in. Tworzy rozbudowane struktury przestrzenne na pograniczu malarstwa, rzeźby i tkaniny. Poszczególne ich typy czy odmiany układają się w cykle, których tytuły często nawiązują do tradycji antycznej.
Informacje dla kupujących:
Aukcja organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
Autor not biograficzno-artystycznych:
prof. Artur Winiarski Wydział Malarstwa ASP w Warszawie
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]