olej, płótno; 180 x 140 cm; na odwrocie napis autorski: „Usztalugowanie” 2001 Poznań / ol. na Płótnie / Wojciech Gorączniak.
W latach 1996-2001 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom z malarstwa i rysunku w pracowni prof. Norberta Skupniewicza oraz prof. Macieja Haufy). Od 2008 r. pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Do 2016 r. pracował na stanowisku adiunkta w IV Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Zdanowicza. Obecnie pełni funkcje kierownika studiów doktoranckich na Wydziale Malarstwa i Rysunku UAP oraz obowiązki kierownika VIII Pracowni Malarstwa. „Niespiesznie budowane obrazowanie Wojciecha Gorączniaka poddaje rzeczywistość przenikliwej obserwacji. Wydaje mi się, że jest to w istocie kontemplacja zarówno rzeczywistości, jak i procesu obrazowania. Będące na granicy zmysłowości i utopii abstrakcyjno-figuratywne wyobrażenia twórcy, zdają się zarówno projekcją porządku światów idealnych, jak i dyskretną, refleksyjną obserwacją a także rejestracją ciągłej przemiany substancji świata, jego przedmiotów i podmiotów. Krystaliczna prostota z jednoczesną dwoistością i nieoczywisty, bo usytuowany pomiędzy różnymi artykulacjami status „bohaterów” malarstwa Wojtka Gorączniaka jest warunkiem zaistnienia tej niezwykle fascynującej formy i postawy artystycznej. W tym zawieszeniu, pomiędzy światem abstrakcji a przeobrażonym przedmiotem, zachodzi jakaś alchemiczna reakcja wytwarzająca szczególną przestrzeń inscenizacji. Pomiędzy energią czerwieni i czerni, Wojciech Gorączniak konstruuje dialog formy i pytań - o to co jest najistotniejsze a zazwyczaj niewyrażalne - o naturę rzeczy, o przejawy bytu. Miejsce o sztucznej tożsamości, przywołane i zatrzymane w czasie, tworzy wyobrażoną, „podpatrzoną”, a zarazem i sztuczną przestrzeń obrazu. Pozwala to Gorączniakowi toczyć rodzaj refleksyjnej gry - zarówno z rzeczywistością, jak i z samym jej postrzeganiem. Przedmiot nie jest znakiem, nie jest też swoim desygnatem, wydaje się „przejrzany” lub stwarzany, konstruowany, a być może jest tylko odbiciem, iluzją.” (Adam Nowaczyk, tekst do wystawy „Materializacje”, Galeria Łazienna, Poznań 2015.)
W latach 1996-2001 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom z malarstwa i rysunku w pracowni prof. Norberta Skupniewicza oraz prof. Macieja Haufy). Od 2008 r. pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Do 2016 r. pracował na stanowisku adiunkta w IV Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Zdanowicza. Obecnie pełni funkcje kierownika studiów doktoranckich na Wydziale Malarstwa i Rysunku UAP oraz obowiązki kierownika VIII Pracowni Malarstwa.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]