olej, płótno 77,5 x 63,8 cm sygn. p.g.: WBłocki | 910 [inicjały wiązane] na odwrocie malarski szkic: Portret młodej kobiety w kapeluszu, olej, czarna kredka ponadto autorski napis kredką naniesiony odwrotnie w stosunku do kompozycji: WBłocki | Portret p. D. | 300 K
Obraz reprodukowany lub opisany w: - Katalog Powszechnej Wystawie Sztuki Polskiej we Lwowie w 1900 w Pałacu Sztuki Plac Powystawowy od 22. maja 1910, Lwów 1910, s. nlb. nr kat. 33 [Portret p. D.].
Portret pana D., jako jedna z trzech prac młodego artysty, był pokazany na Powszechnej Wystawie Sztuki Polskiej we Lwowie w roku 1910 (pozostałe to: Portret Ojca i Grajek).
Włodzimierz Błocki - malarz i grafik - uważany za "jednego z czołowych artystów swego pokolenia" (SAP), wg T. Dobrowolskiego "twórca [obrazów] wyprzedzających nowoczesny koloryzm". Od 1904 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, początkowo u Floriana Cynka, Konstantego Laszczki, a przede wszystkim u Leona Wyczółkowskiego (lata 1905-1910). W czasie studiów otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W 1911 wraz z Teodorem Grottem odbył podróż do Włoch, odwiedzając Florencję, Rzym, Neapol i Sycylię. W 1914 przebywał w Paryżu i odtąd w jego malarstwie widać wpływy impresjonizmu francuskiego. Stale mieszkał we Lwowie, gdzie w 1911 odbyła się pierwsza wystawa jego prac. Malował portrety, sceny rodzajowe, akty, pejzaże, martwe natury. Chętnie posługiwał się akwarelą. Już podczas studiów zajmował się także grafiką, zwłaszcza litografią, akwafortą i akwatintą. W 1911 wspólnie z T. Grottem wydał tekę akwafort z Florencji i współuczestniczył w wydaniu zbiorowej teki Kraków 1911. Po 1914 wydał tekę grafik o tematyce erotycznej Złote storczyki. Chory na gruźlicę ostatni rok życia spędził w Zakopanem. Jego obrazy są prawdziwą rzadkością na rynku sztuki.
BŁOCKI Włodzimierz
Włodzimierz Błocki - malarz i grafik - uważany za „jednego z czołowych artystów swego pokolenia” (SAP), wg T. Dobrowolskiego „twórca ... [obrazów] wyprzedzających nowoczesny koloryzm”. Od 1904 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych początkowo u Floriana Cynka, Konstantego Laszczki, a przede wszystkim u Leona Wyczółkowskiego (l. 1905-1910). W czasie studiów otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W 1911 wspólnie z Teodorem Grottem odbył podróż do Włoch, odwiedzając Florencję, Rzym, Neapol i Sycylię. W 1914 przebywał w Paryżu i odtąd w jego malarstwie widać wpływy impresjonizmu francuskiego. Stale mieszkał we Lwowie, gdzie w 1911 odbyła się pierwsza wystawa jego prac. Malował portrety, sceny rodzajowe, akty, pejzaże. Chętnie posługiwał się akwarelą. Chory na gruźlicę ostatni rok życia spędził w Zakopanem. Jego obrazy są bardzo rzadkie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Pozycje nr 66, 67 i 87 zostały sprowadzone z państwa spoza Unii Europejskiej, do ceny ich sprzedaży doliczany jest dodatkowo podatek graniczny w wysokości 8% kwoty wylicytowanej. Opłata ta nie zostanie pobrana, jeśli obraz po zakupie opuści UE.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]