Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
SKOCZYLAS Władysław | Pejzaż III [Słoneczniki], ok. 1905

Władysław SKOCZYLAS (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

Pejzaż III [Słoneczniki], ok. 1905

Olej, deska; wym.: 24 x 15 cm; sygn. l.d.: SKOCZYLAS. Na odwrocie rozpoczęte studium pejzażowe oraz naklejka Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy.

Praca reprodukowana dwukrotnie w pierwszym, całościowo ujętym, katalogu dorobku twórczego Władysława Skoczylasa autorstwa Maryli Sitkowskiej. Autorka monografii w rozdziale poświęconym pracom olejnym, wspomina: "Dziedziną sztuki, w której Władysław Skoczylas zadebiutował w styczniu 1903 i która zajmowała niemal bez reszty do około 1910 roku, było malarstwo. (...) obrazy Skoczylasa z wczesnego okresu są dowodem na wszechobecność w ówczesnym malarstwie krakowskim kanonu zaszczepionego przez Jana Stanisławskiego. Skoczylas, choć sam się u niego nie uczył i nie należał do jego plenerowego bractwa, przejął charakterystyczne cechy »szkoły Stanisławskiego«: impresjonistyczne rozproszenie i niedookreśloność form (...)".
Lit.: M. Sitkowska,"Władysław Skoczylas (1883-1934)",Warszawa 2015, s. 24 (il.), kat. v. 7.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
SKOCZYLAS Władysław

Studiował w Wiedniu, w krakowskiej ASP (u T. Axentowicza i L. Wyczółkowskiego), w Paryżu (rzeźba u E. Bourdelle'a) oraz w Lipsku, w akademii Sztuk Graficznych (1912-1913). Uznany za twórcę nowoczesnego drzeworytu polskiego, uprawiał też akwarelę. Wystawiał razem z formistami. Współzałożyciel Stowarzyszenia Artystów Plastyków Rytm. W latach 1922-1934 prowadził katedrę grafiki artystycznej w warszawskiej ASP, a od 1932 był profesorem tej uczelni. W twórczości swej chętnie sięgał do folkloru ludowego, szczególnie często do podhalańskiego. Po 1914 roku porzucił techniki metalowe, poświęcając się drzeworytowi. Stworzył ok. 200 drzeworytów i ok. 100 rycin wykonanych innymi technikami.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]