Technika mieszana, papier; 67,5 x 38,5 cm w świetle passe-partout Sygnowany p. d.: W. Popielarczyk 70
Studia ukończył w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uprawiał malarstwo sztalugowe i ścienne, urządzał happeningi, pisał wiersze i komponował piosenki. Miał ponad czterdzieści wystaw indywidualnych, brał udział w licznych ekspozycjach zbiorowych w galeriach i muzeach w kraju i zagranicą. Od 1965 roku prowadził własną galerię na ul. Piwnej w Warszawie. Tam urządzał słynne wernisaże swojej sztuki. Tworzy cykle: malowane okna, Madonny współczesne, Macierzyństwo, obrazy hexagonalne, cykl rysowanych listów. Jest to malarstwo odzwierciedlające niepokój i nerwowość ówczesnego czasu, płynność natury i jej zmienność. Artysta prawie całe życie spędził na Starym Mieście. Był postacią niezwykle barwną i komunikatywną. Spotkania z nim zawsze stawały się wydarzeniem - happeningiem. Artysta wszechstronnie uzdolniony. Współpracował ze znanymi architektami, zaprojektował i wykonał ponad dwadzieścia pięć realizacji wystroju plastycznego w obiektach użyteczności kulturalnej, w technikach: fresk, mozaiki, płaskorzeźby, witraże. W latach 1962-64 wystawiał swoje prace na murach Barbakanu. W 1998 roku malarstwo artysty zostało zaprezentowane w Galerii Forma&Colour w Warszawie w ramach ARTBARBAKAN 98. Prace artysty znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Moderna Museet w Sztokholmie, Taides Museum w Oulu, Museum of Modern Art w Miami, Indianapolis Museum, Palm Spring Desar Museum w Kaliforni.
POPIELARCZYK Władysław
Urodził się w 1925 r w Szteklinie, zmarł w 1987 r w Warszawie. Studia ukończył w warszawskiej ASP. Uprawiał malarstwo sztalugowe i ścienne, urządzał happeningi, pisał wiersze i komponował piosenki. Miał ponad 40 wystaw indywidualnych, brał udział w licznych ekspozycjach zbiorowych w galeriach i muzeach w kraju i zagranicą. Od 1965 r prowadził własną galerię na ul. Piwnej w Warszawie. Tam urządzał słynne wernisaże swojej sztuki. Tworzy cykle: malowane okna, Madonny współczesne, Macierzyństwo, obrazy hexagonalne, cykl rysowanych listów. Jest to malarstwo odzwierciedlające niepokój i nerwowość ówczesnego czasu, płynność natury i jej zmienność. Artysta prawie całe życie spędził na Starym Mieście.
Był postacią niezwykle barwną i komunikatywną. Spotkania z nim zawsze stawały się wydarzeniem - happeningiem. Artysta wszechstronnie uzdolniony. Współpracował ze znanymi architektami, zaprojektował i wykonał ponad 25 realizacji wystroju plastycznego w obiektach użyteczności kulturalnej, w technikach: fresk, mozaiki, płaskorzeźby, witraże .
W latach 1962 - 64 wystawiał swoje prace na murach Barbakanu. W 1998 r malarstwo artysty zostało zaprezentowane w Galerii FormaandColour w Warszawie w ramach ARTBARBAKAN 98.
Prace w muzeach : Muzeum Narodowe w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku; Moderna Museet - Sztokholm; Taides Museum - Oulu; Museum of Modern Art. - Miami; Indianapolis Museum; Palm Spring Desar Museum - Kalifornia. Prace w prywatnych kolekcjach m. in. byłych prezydentów: Eisenhower`a, Kekkonena, Sukarno, de Gaulla`a, premiera Belgii - Spaaka.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]