olej na płótnie naklejonym na tekturę, 33,3 x 58,2 cm, sygnowany l.d. "W. Lam", na plecach odręcznie nr 88 oraz nalepki: 1) ZPAP - Oddz. Gdański z zamazanymi danymi, 2) z odręcznymi danymi o obrazie
Studiował w ASP w Krakowie (1912-18) u T. Axentowicza i J. Mehoffera. W latach 1934-39 był prof. rysunku na Wydziale Architektury Politechniki Lwowskiej, a od 1945 uczył w PWSSP w Sopocie oraz kierował katedrą rysunku, malarstwa i rzeźby Politechniki Gdańskiej. Należał m.in. do "Świtu", "Plastyki" i "Awangardy". Wystawiał w kraju i za granicą, m.in. na wystawie światowej w Nowym Jorku (1939) oraz na wystawach indywidualnych. Malował pejzaże, martwe natury, kompozycje figuralne i portrety. Jego twórczość w latach 20. kubizująca, następnie klasycyzująca, później skłaniała się ku postimpresjonizmowi, a po połowie lat 50. - abstrakcji aluzyjnej. Był też grafikiem oraz autorem książek o malarstwie i rysunku. Obrazy marynistyczne malował już w okresie międzywojennym, w 1925 r. nad Morzem Śródziemnym, a w 1934 r. nad Bałtykiem. Po wojnie obok tematów związanych z polskim morzem malował Adriatyk.
LAM Władysław
Urodził się w 1893 r w Konjica w Hercegowinie, zmarł w 1984 r w Gdańsku. Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem T. Axentowicza i J. Mehoffera. W okresie międzywojennym wykładał rysunek na Wydziale Architektury Politechniki Lwowskiej. Po wojnie osiadł na Wybrzeżu, prowadził katedrę rysunku, malarstwa i rzeźby na Politechnice Gdańskiej, uczył także w sopockiej PWSSP. Brał udział w wystawach międzynarodowych, miał też liczne wystawy w Polsce. Członek ugrupowań Świt, Plastyka, Awangarda. Uprawiał malarstwo, rysunek, techniki graficzne, teorię malarstwa i rysunku przedstawił w kilku publikowanych książkach. Tematami jego prac był pejzaż, kompozycje figuralne, portrety. Po 1956 r malował obrazy zaliczane do abstrakcji aluzyjnej.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]