Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
LAM Władysław | Martwa natura z cukiernicą, około 1950

Władysław LAM (1893-1984)

Martwa natura z cukiernicą, około 1950

olej, płótno naklejone na tekturę; 35 x 48 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: W. Lam

Władysław Lam studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem T. Axentowicza i J. Mehoffera w latach 1912-1918. W 1925 roku wyjechał do Paryża, podróżował na południe Francji. Tworzył pejzaże, często z motywami architektonicznymi, kompozycje figuralne oraz portrety. Oprócz malarstwa zajmował się również grafiką. Był dydaktykiem, po wojnie wykładał między innymi w Szkole Sztuk Pięknych w Sopocie.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
LAM Władysław
Urodził się w 1893 r w Konjica w Hercegowinie, zmarł w 1984 r w Gdańsku. Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem T. Axentowicza i J. Mehoffera. W okresie międzywojennym wykładał rysunek na Wydziale Architektury Politechniki Lwowskiej. Po wojnie osiadł na Wybrzeżu, prowadził katedrę rysunku, malarstwa i rzeźby na Politechnice Gdańskiej, uczył także w sopockiej PWSSP. Brał udział w wystawach międzynarodowych, miał też liczne wystawy w Polsce. Członek ugrupowań Świt, Plastyka, Awangarda. Uprawiał malarstwo, rysunek, techniki graficzne, teorię malarstwa i rysunku przedstawił w kilku publikowanych książkach. Tematami jego prac był pejzaż, kompozycje figuralne, portrety. Po 1956 r malował obrazy zaliczane do abstrakcji aluzyjnej.
[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]