Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
JAROCKI Władysław | Zatoka, 1925 r.

Władysław JAROCKI (1879-1965)

Zatoka, 1925 r.

olej/płótno, 56 x 96 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Jarocki`

Kształcił się na Politechnice Lwowskiej, gdzie uzyskał dyplom inżyniera. Następnie, w 1902 roku, rozpoczął studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u J. Mehoffera i L. Wyczółkowskiego, a w 1906 roku w Académie Julian w Paryżu. Należał do Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka oraz wiedeńskiej Secesji. Był prezesem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Prowadził ożywioną działalność artystyczną i pedagogiczną: w 1921 r. został profesorem nadzwyczajnym krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w latach 1925- 28 był dziekanem wydziału malarstwa i rzeźby, od 1937 r. - profesorem zwyczajnym malarstwa. Wiele wystawiał w kraju i za granicą. Artysta chętnie malował postacie hucułów i górali podhalańskich w charakterystycznych strojach oraz ich tradycyjne obrzędy.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
JAROCKI Władysław
Malarz, grafik, pedagog; ukończył Wydział Architektury na Politechnice Lwowskiej. W latach 1902 - 1906 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u L. Wyczółkowskiego i J. Mehoffera, a następnie w Académie Julian w Paryżu. Od 1921 r. był profesorem krakowskiej Akademii, od 1924 r. naczelnym redaktorem czasopisma Sztuki Piękne, organizatorem wystaw i prezesem krakowskiego TPSP. Malował sceny rodzajowe, portrety i pejzaże. Zajmował się także grafiką.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]