olej na tekturze, 50 x 69,5 cm sygnowany p.d.: "Wł. Jarocki" na odwrocie stempel Salonu Artystów Malarzy Polskich z informacjami o obrazieJeden z najlepszych, obok Pautscha i Axentowicza, piewców huculszczyzny w malarstwie polskim.
Jarocki malował portrety, pejzaże, przede wszystkim zaś sceny rodzajowe inspirowane folklorem huculskim. Te wyróżniające się dekoracyjnością formy i koloru kompozycje nawiązywały do krakowskiej szkoły malarstwa dekoracyjnego oraz do ludowego zdobnictwa i malarstwa na szkle.
JAROCKI Władysław
Malarz, grafik, pedagog; ukończył Wydział Architektury na Politechnice Lwowskiej. W latach 1902 - 1906 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u L. Wyczółkowskiego i J. Mehoffera, a następnie w Académie Julian w Paryżu. Od 1921 r. był profesorem krakowskiej Akademii, od 1924 r. naczelnym redaktorem czasopisma Sztuki Piękne, organizatorem wystaw i prezesem krakowskiego TPSP. Malował sceny rodzajowe, portrety i pejzaże. Zajmował się także grafiką.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]