olej/płótno, 117 x 90,5 cm sygnowany p.d.: `Jackiewicz` opisany na blejtramie: `W. JACKIEWICZ OBRAZ VI/97 116 x 85`
POCHODZENIE: - kolekcja pryywatna, Stany Zjednoczone
LITERATURA: - Władysław Jackiewicz: nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego 2007 za 2006 rok, [rozmowę przeprowadził] Janusz Janowski, Związek Polskich Artystów Plastyków. Okręg Gdański, Gdańsk 2007, s. 28
"Władysław Jackiewicz układa ciało w przestrzeni - z kilku zaokrąglonych kształtów łagodnie składających się w miękką linię układa budowlę, jakby cudem zawieszoną w powietrzu - ludzie mówią, iż ów kształt to naga kobieta, która niczym kolumna podtrzymuje świat (...) nagość, a raczej pozór nagości zostaje użyty z pełną premedytacją: ciało-kobieta ustawiona w przestrzeni, skazana na wygnanie? Kobieta odsunięta na margines, staje się kariatydą, kolumną podtrzymującą w czułości niebo - nieba dotyka się w ekstazie." Mira Tyssler-Rynkiewicz, [w:] Władysław Jackiewicz, malarstwo, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2004, s. 29
Studiował na Wydziale Malarstwa w PWSSP w Sopocie. Dyplom otrzymał w 1952 roku, w pracowni profesora A. Nacht-Samborskiego. W latach 1951-1984 wykładał na macierzystej uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku). Od roku 1965 do 1968 był dziekanem Wydziału Malarstwa, w latach 1968-1969 prorektorem uczelni. W latach 1969-1981 pełnił funkcję jej rektora. Współtwórca Grupy Gdańskiej. Twórca licznych aktów, pejzaży, martwych natur oraz abstrakcyjnych kompozycji geometrycznych. Jego obrazy charakteryzuje wyrafinowany kolor, zamknięty w wielkich, określonych linią płaszczyznach, zamiłowanie do harmonii i wyciszony nastrój.
Studia w PWSSP w Gdańsku - dyplom 1952. 1965 - 1968 Dziekan Wydziału Malarstwa. 1968 - 1969 Prorektor. 1969 - 1981 Rektor. Uzyskał liczne nagrody i wyróżnienia za działalność artystyczną i pedagogiczną m.in. Nagroda Ministerstwa Kultury i Sztuki /I Stopnia - trzykrotnie i II Stopnia/. Współtwórca Grupy Gdańskiej. Obrazy w zbiorach Muzeum Narodowym w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Pradze, Muzeum w Skopie, a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (USA, Kanada, Niemcy, Francja, Włochy, Szwajcaria, Szwecja, Holandia, Węgry, Izrael, Brazylia, Chiny, Indie).
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]