Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
HASIOR Władysław | Strażnik Snów

Władysław HASIOR (1928-1999)

Strażnik Snów

asamblaż, płyta
100 x 68 cm
na odwrocie: Strażnik Snów / 1980 / Hasior

Wystawiany:
Hasior. 30 lat Galerii, BWA, Gorzów Wielkopolski, 2015
Hasior, Kenar, Rząsa. Zakopane w Sopocie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2014
Magiczny Świat Władysława Hasiora
MDK Mińsk Mazowiecki, 2013
Strażnik snów, Piwnica pod Baranami, Kraków, 2012

Publikowany:
Hasior. 30 lat Galerii, Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski, red. Gustaw Nawrocki, 2015, s. 44

* Do ceny końcowej (tj. wylicytowanej kwoty wraz z opłatą aukcyjną) doliczona będzie opłata z tytułu "droit de suite" w wysokości 5%

Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1959 otrzymał stypendium francuskiego Ministra Kultury, dzięki czemu podjął naukę w pracowni rzeźbiarza Ossipa Zadkine’a w Paryżu. Brał udział w Biennale w São Paulo(1965) i w Wenecji (1970) oraz wielu innych prestiżowych wystawach międzynarodowych m. in. w: Paryżu, Rzymie, Sztokholmie, Oslo, Montevideo, São Paulo, Helsinkach, Wiedniu, Wenecji, Kopenhadze, Brukseli, Moskwie. Największe kolekcje jego prac znajdują się w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem oraz w Gorzowie Wielkopolskim. Jego rzeźby i asamblaże wywierają silne emocje. Są zaskakujące, pełne kontrastów. Oferowany na aukcji Strażnik Snów, nie pozwala widzowi przejść obok obojętnie. Umieszczone w pracy lustro, figlarnie sprawia, że widz, staje się jej częścią.

"Używam materiałów, które coś znaczą. Każdy przedmiot ma swój sens, a złożone dają aforyzm. Aforyzm jest bardzo podobny do prawdy. Ale nie jest samą prawdą. Działalność artystyczną uważam za prowokację: intelektualną, twórczą".

"Używanie gotowych przedmiotów jest praktykowane przez ludzi uprawiających sztuki plastyczne od początku świata. Mój warsztat i moje myślenie są niezwykle tradycyjne".
Władysław Hasior

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
HASIOR Władysław
Urodził się w Nowym Sączu, zmarł w 1999 roku w Zakopanem. Studiował na Wydziale Rżeźby warszawskiej ASP. W latach 1957-68 pracował jako nauczyciel w Szkole Kenara w Zakopanem, a w latach 1970-71 jako scenograf w Teatrze Polskim we Wrocławiu i pedagog tamtejszej PWSSP. Znany jest przede wszystkim jako twórca monumentalnych rzeźb i łączonych wraz z ich realizacją akcji efemerycznych - Słoneczny rydwan, Płomienne ptaki, Ogniste ptaki, Płonące sztandary. Równolegle ze Sztandarami i realizacjami monumentalnymi tworzył kameralne rzeźby. W latach 80. i 90. XX wieku tworzył Portrety w technice asamblażu i kolażu. Asamblaże tworzył od 1957 roku. Reprezentował Polskę na Biennale w Sao Paulo w 1965 i 1971 roku, Biennale w Wenecji (1970) i wielu innych prestiżowych międzynarodowych wystawach.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]