gwasz/papier, 56,5 x 71,5 cm (w świetle passe-partout) na odwrocie napis: `A / Kompozycja Gra 1959` oraz potwierdzająca autorstwo pieczęć kolekcji rodzinnej
Malarz, grafik, ilustrator. Pochodził z rodziny arystokratycznej. Do Polski trafił w 1921 r., dzięki adoptowaniu przez rodzinę dr inżyniera Józefa Zaczeniuka, pracującego wcześniej na dworze carskim. Malarstwo studiował w Paryżu. Tworzyć zaczął pod koniec lat 30. Jego dorobek artystyczny uległ zniszczeniu podczas II wojny światowej, jednak po wojnie ponownie przystąpił do pracy twórczej. Swoje prace prezentował m.in. w Muzeum Narodowym, Zachęcie, a także podczas wystaw organizowanych przez ZPAP. Wspólnie z Tadeuszem Gronowskim zaprojektował gobeliny znajdujące się w Teatrze Wielkim. Jego autorstwa jest też projekt wnętrz ambasady polskiej w Pradze. Prace malarskie Zaczeniuka znajdują się w prywatnych kolekcjach we Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA.
ZACZENIUK Witold Stefan
Urodził się w Sankt Petersburgu w rodzinie arystokratycznej, prześladowanej przez władze radzieckie. Do Polski trafił w 1921 r., dzięki adoptowaniu przez rodzinę dr inżyniera Józefa Zaczeniuka, pracującego wcześniej na dworze carskim. Malarstwo studiował w Paryżu. W czasie II wojny uległ zniszczeniu niemal cały jego dorobek artystyczny. Po wojnie swoje prace prezentował m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Galerii Zachęta, a także podczas wystaw organizowanych przez ZPAP. Wycofał się z czynnego życia artystycznego, studiował filozofię, działał w Towarzystwie Sztuk Pięknych. Urzymywał się z wykonywania prac użytkowych, pośród których ważne miejsce zajmują gobeliny w Teatrze Wielkim, zaprojektowane wspólnie z Tadeuszem Gronowskim i projekty ambasady polskiej w Pradze. Jego prace malarskie znajdują się w prywatnych kolekcjach we Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 693 108 148 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]