(Zdjęcie czarno-białe. Kompozycja ukazująca fragment obiektu z geometrycznie ujętymi krzesełkami. Na odwrocie piecz.: "Waldemar Jama art. fotografik 40-877 Katowice, Mieszka I nr 1/32", dwie piecz.: "PP `Desa` Dzieła Sztuki i Antyki Delegatura w Katowicach Galeria Śląska Katowice, ul. Wieczorka nr 6 tel. 53-94-70"; "Podstawa wyceny Zarządzenie Ministrów [...]" oraz przyklejony pasek papieru z maszynopisowym nadrukiem: "Stadion Śląski". Stan dobry W.Jama (ur. 1942) - artysta fotografik, członek ZPAF, od 1973 uczestnik krajowych i zagranicznych wystaw, twórca plakatów. Uprawia fotografię o własnym, niepowtarzalnym wyrazie, która wykazuje duży wpływ surrealizmu. W twórczości wykorzystuje do eksperymentów i przetworzeń dawną fotografię, negatywy. Inspiracją jest dla niego także awangarda, z której doświadczeń stara się korzystać i którą komentuje, niekiedy ironicznie. Wypowiada się zarówno w stylu dokumentalnym ("Fantomy" - opowieść o strachach na ptaki), jak i inscenizacyjnym (cykle: "Auschwitz", "Wizerunki"). Mieszka i pracuje w Katowicach, gdzie też prowadzi zajęcia z zakresu fotografii w filii krakowskiej ASP)
JAMA Waldemar
Od 1973 r. członek w ZPAF, wcześniej należał do Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego. Absolwent ASP w Poznaniu. Dyplom uzyskał w 1997 r. Wykładowca ze stopniem profesora na ASP w Katowicach i w Gdańsku. W latach 60. swą działalność artystyczną opierał na grafizacji obrazu. Potem wykonywał fotografię o bardziej metaforycznym charakterze, ale z wpływami estetyki fotomedializmu. W latach 80. i 90. uprawiał "fotografię inscenizowaną", biorąc udział w ważnych wystawach w Polsce. Z lat 80. pochodzą prace operujące syntetycznym plakatowym skrótem oraz zdjęcia, w których kontynuując swe wcześniejsze zainteresowania, rejestrował w różnych regionach Polski strachy na ptaki, interesując się zawartym w nich rytuałem i towarzyszącym im zawsze pejzażem. W swej twórczości łączy różnorodne inspiracje i wpływy, np. nowoczesne akty, stare zdjęcia w najczęściej zgrafizowanym i neopiktorialnym stylu. W przekonywujący sposób potrafi wypowiadać się w dwóch konwencjach: dokumentalnej i inscenizacyjnej. Prace w zbiorach: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Historii Katowic, Stadtmuseum Esslingen, Musée de l'Elysée w Lozannie.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]