Już w pierwszych swych rysunkach Tomasz Ciecierski stosował technikę technikę kolażu. Jego pracownia była zawsze wypełniona pocztówkami i kolorowymi pismami wnętrzarskimi. Niedawno sięgnął po nie i wykonał serię znakomitych kolaży. Wszystkie łączy niebywale wysmakowana harmonia barw i kształtów. Dodatkowo artysta sam połączył pojedyncze prace w pary, tak by stanowiły uzupełniający się zestaw.
Tomasz Ciecierski (1945) Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Twórczość Ciecierskiego często bywa traktowana jako spójne dzieło i nazywana swoistym traktatem o malarstwie. Artysta od początku drogi twórczej zastanawia się nad jego istotą, podchodzi do medium dyskursywnie, czyniąc z niego przestrzeń nieustannych poszukiwań. Niezwykle istotne dla malarza są techniki rysunków przybierające postać uproszczonych notatek, czasem wdzierających się na płótna. Malarstwo artysty z kolei przeszło zmianę od figuratywnego i narracyjnego w kierunku abstrakcji, szczególnie wyra¼nej w pejzażach malowanych od lat 80-tych. Ciecierski zrezygnował nie tylko z tradycyjnej formy obrazowania nakładającej na artystę reżim klasycznie rozumianej spójności, ale również eksperymentował z tradycyjnym pojmowaniem obrazu - charakterystyczne dla artysty są reliefowe kompozycje złożone z kilku zbitych ze sobą, zwykle niewielkich płócien.
Urodził się w 1945 r. w Krakowie. Ukończył studia na ASP w Warszawie, której potem był wykładowcą. W 1981 i 1983 r. przebywał jako stypendysta w Stedelijk museum w Amsterdamie, w latach 1985-86 wyjechał na pobyt studyjny do Atelierhaus. Lata 1990-91 spędził w Musée d’Art Contemporain w Nîmes. Jego prace wystawiane były wielokrotnie w kraju i za granicą, brały udział w prestiżowych międzynarodowych pokazach sztuki: Festiwale Malarstwa w Cagnes-sur-Mer (1982, 1984), Biennale w Sao Paulo (1987, 1994) oraz Documenta w Kassel (1992). Jego prace znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Narodowego (Łódź, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław) i Stedelijk museum (Amsterdam).
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]