1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i antyki wymienione w zamieszczonym katalogu. 2. Przebieg aukcji a. prezentacja obiektów w Internecie i ich ewentualny ogląd w Katowicach i Warszawie b. osobom zainteresowanym wysyłamy estymację(fax, e-mail, poczta) c. składanie ofert cenowych na dane obiekty (fax, e-mail, poczta) w ramach a także powyżej i poniżej estymacji d. rozstrzygnięcie ofert (wygrywa najwyższa) i powiadomienie zainteresowanych osób 3. Organizator gwarantuje autentyczność oraz zgodność ze stanem faktycznym innych istotnych cech przedmiotów opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis nie odpowiadał rzeczywistości, nabywca może w ciągu 28 dni od terminu aukcji zwrócić przedmiot. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. 4. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne oferowanych przedmiotów. Wszelkie możliwe reklamacje będą rozpatrywane zgodnie z przepisami prawa polskiego. 5. Śląski Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów powstałych przed 9 maja 1945 r. poza granicę kraju wymaga zgody odpowiednich władz.
AXENTOWICZ Teodor
W latach 1878-1882 uczęszczał do monachijskiej ASP, gdzie pobierał nauki u Gabriela Hackla, Alexandra Waguera i Gyuli Benczura. W 1882r. wyjechał do Wenecji oraz do Paryża, gdzie uczył się w E.A.Carolusa - Durana. W Paryżu był do 1895r., zajmował się tam ilustrowaniem i kopiowaniem dziel dawnych mistrzów. Od 1895-1934r. był profesorem w SSP W Krakowie, na to stanowisko powołał go Julian Fałat. Był też współzałożycielem Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka". Wiele podróżował był m.in. w Londynie, Włoszech, Stanach Zjednoczonych. W 1897r. założył szkole malarstwa dla kobiet. Otrzymał członkostwo Societe Nationale dex Beaux-Arts za portret Wiktora Osławskiego (1890r.) Malował przede wszystkim olejem, ale od 1890r. zaczął używać pasteli. W jego twórczości można zauważyć wpływ secesji oraz symbolizmu. Był współtwórcą Panoramy Racławickiej.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]