fotografia czarno-biała, papier, 29,8 x 39,6 cm, na odwrocie tytuł ołówkiem: Pejzaż z topolami; czerwona pieczęć autorska: Tadeusz Wański / HON EFIAP / Art. Fotografik Z.P.A.F / Gdynia, ul. Warszawska 5.
Wybitny polski fotografik, w 1957 odznaczony tytułem Honoraire Excellence FIAP (HonEFIAP), przedstawiciel piktorializmu. Debiutował w 1923 roku na I Wszechpolskiej Wystawie Fotografii "Światłocień", gdzie uzyskał brązowy medal, mimo iż swe prace wystawiał w dziale fotografii amatorskiej. Był członkiem , później prezesem ,Towarzystwa Miłośników Fotografii w Poznaniu, współzałożycielem i członkiem dożywotnim Fotoklubu Polskiego, od 1947 członkiem Polskiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 1949 roku członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Posiadał ogromną wiedzę warsztatową, zarówno w zakresie technik szlachetnych fotografii, jak również fotografii czarno-białej (zwanej bromem). Brał udział w wielu konkursach i wystawach w kraju i za granicą, wielokrotnie uzyskując srebrne i złote medale. Najczęściej podejmował tematykę pejzażową, jego krajobrazy odznaczały się malarskością i liryzmem. Miękkie, nieco zamglone formy, subtelne efekty światłocieniowe i uroda prostych naturalnych motyw pejzażowych stawiają go w rzędzie największych artystów polskiego krajobrazu. (Lit.: Ignacy Płażewski "Dzieje polskiej fotografii", Książka i Wiedza, Warszawa 2003).
Wybitny piktorialista, z zawodu handlowiec. Fotografią zainteresował się w 1922 roku, a już w następnym otrzymał brązowy medal na wystawie Światłocień w Poznaniu, gdzie działał jako fotoamator. W 1926 roku został członkiem Towarzystwa Miłośników Fotografii w Poznaniu, a w 1930 roku jego prezesem oraz najmłodszym członkiem pięcioosobowej Kapituły Seniorów Fotoklubu Polskiego. Od 1947 roku należał do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 1949 do ZPAF. Z Tadeuszem Cyprianem oraz Bolesławem Gardulskim założył grupę zwaną Trójlistkiem Poznańskim. Ożywiona działalność artystyczna na wystawach międzynarodowych przyniosła mu złote medale w Bostonie (1934, 1935, 1936), Warszawie (1935), Wiedniu (1936), srebrne medale: Ottawa (1926), Saragossa (1926), Ryga (1927), Lucerna (1935), Warszawa (1937), Wiedeń (1937) oraz 3 medale brązowe i 8 dyplomów. W 1938 roku odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]