Ukończył krakowską ASP, gdzie malarstwo studiował pod kierunkiem Jerzego Fedkowicza i Zbigniewa Pronaszki. Swe obrazy prezentował na słynnej wystawie " Arsenału" w roku 1955. Na stałe związał się z Galerią "Krzywe Koło", gdzie wielokrotnie wystawiał swe obrazy. Szczególna wrażliwość na jakości barwne pozwala włączyć jego twórczość w nurt malarstwa kolorystycznego. W latach 70. artysta dokonywał w swych obrazach podziału przestrzeni na barwne pola, kontrastując je i dopełniając okruchami czystej barwy. Jego malarstwo, pozornie dalekie od treści literackich, filozoficznych czy religijnych, w latach 80. zaczęło wkraczać w obszar metafizyki. Powstaje wówczas cykl "Malowanie Dziesięciorga Przykazań" (1986). W dramatycznym czasie stanu wojennego Gierowski opowiada się po stronie zniewolonego społeczeństwa i włącza się w obieg kultury niezależnej. Prezentowane notatki akwarelowe powstały we wczesnej fazie twórczości artysty. Kompozycja pierwszej oparta została na przecinającej neutralną płaszczyznę papieru diagonali, którą stanowią lawowane pasma czerwieni, fioletów i błękitów. Centrum drugiej z notatek stanowi centralnie usytuowane pasmo złożone z fioletu i oliwkowej zieleni.
Studiował Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz malarstwo na krakowskiej ASP w pracowniach J. Fedkowicza i Z. Pronaszki. W latach 50. XX wieku związał się z warszawską Galerią Krzywe Koło, miał tu wystawy indywidualne w 1957 i 1959 roku. W 1955 roku wziął udział w wystawie w Arsenale. Od 1961 roku wykładał na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, a w 1983 Senat Akademii wybrał go na Rektora, lecz ówczesne władze nie zatwierdziły tego wyboru. W roku 1996 odszedł na emeryturę. Maluje obrazy abstrakcyjne, w których w różnych relacjach wiąże problemy materii, światła i przestrzeni. Posługuje się głównie płaszczyzną, linią, kolorem, fakturą. Kolejne okresy twórczości są dążeniem ku maksymalnej redukcji form i uniwersalnej metafory. W latach 80. artysta podjął poszukiwania form i układów kompozycyjnych, które mogłyby stać się plastycznym ekwiwalentem pojęć werbalnych - cykl Malowanie Dziesięciorga Przykazań (1986).
Uważany jest za wybitnego reprezentanta awangardy malarskiej.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]