Stasys Eidrigevicius malarz, grafik, ilustrator. W latach 1964-68 studiował w Szkole Sztuk Stosowanych w Kaunas. Naukę kontynuował na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. W 1973 roku otrzymał dyplom na Wydziale Malarstwa. W roku 1980 przeniósł się na stałe do Polski. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, rzeźbę, fotografię. Posługuje się różnymi technikami: gwaszem, olejem, pastelem, wykorzystuje również rozmaite techniki graficzne. Ma niezwykle bogaty dorobek: plakaty, grafiki, instalacje i performance, ilustracje do książek, projekty scenografii, ekslibrisy, maski z tektury i rzeźby z korzeni drzew. Rysuje dla Polityki, Literatury, New York Times`a. Miał blisko 57 wystaw indywidualnych, m.in.: w Warszawie, Krakowie, Bazylei, Chicago, Tokio, Barcelonie, Antwerpii, Rzymie, Wilnie, Paryżu i in. Jego prace znajdują się w Muzeach Narodowych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu oraz w wielu muzeach całego świata. Artysta zyskał duże uznanie krytyków i publiczności. Stworzył własny, niepowtarzalny styl. Jego figuratywną sztukę cechuje atmosfera surrealizmu z akcentami ironii i groteski.
EIDRIGEVICIUS Stasys
Urodził się w Medinskaiai na Litwie. W roku 1973 ukończył Wileński Instytut Sztuk Pięknych, a od roku 1980 zamieszkał w Polsce. Malarz, grafik i rysownik, Eidrigevicius często używa techniki "suchej pasteli". Rysował miedzy innymi dla "Polityki" "Literatury", "New York Timesa" tworzył plakaty, ilustracje do książek (szczególnie bajek dziecięcych), ekslibrisy, projekty scenografii, instalacje i kompozycje przestrzenne, maski, akcje para teatralne.. Niesłychanie popularny, zyskał uznanie fachowców, i publiczności. Dziecięce doświadczenia z litewskiej wioski przełożył na język uniwersalnych symboli i metafor, stworzył własny styl. Przedstawia bajkowy, tajemniczy świat zaludniony ludzikami o oczach z guzików. Jego figuratywną sztukę cechuje atmosfera surrealizmu z akcentami ironii i groteski. Posługuje się różnymi technikami: gwasz, olej (np. Skrzypkowie, 1991), pastele (np. Konstrukcja, 1996), wykorzystuje rozmaite techniki graficzne. Stworzył ok. 250 plakatów (np. Zniewolony umysł, 1990), ok. 360 grafik, zorganizował ok. 50 instalacji i performance`ów. Wykonał ilustracje do ok. 60 książek. Tworzy także ekslibrisy, maski z tektury i rzeźby z korzeni drzew. Swoje dzieła podpisuje: "Stasys".
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]