brąz, marmur, 62 x 17,5 x 20,5 cm sygnowany i datowany u dołu: 'Stan Wys | 2/4 AP | 2010'
Stanisław Wysocki czerpie z bogatej tradycji awangardowej rzeźby europejskiej. Ogromny wpływ miało na niego spotkanie ze sławnym angielskim rzeźbiarzem Henrym Moorem, który odcisnął piętno na rzeźbach Wysockiego i na jego postrzeganiu ludzkiej sylwetki. Najczęstszym tematem podejmowanym przez artystę są kobiece sylwetki. Figury stylizowane, nieco kubizujące formy, miękka secesyjna linia to znaki rozpoznawcze "kobiet" Wysockiego. Artysta w sposób abstrakcyjny ukazuje piękno kobiecego ciała. W "Donnie" główną rolę gra kobiecy tors. Rzeźbiarz prowokuje ascetyczną formą, silnie naznaczoną cielesnością i witalnością. Pragnie, aby rzeźbę dotykano, gładzono. Silnie erotyczny, zmysłowy charakter rzeźby artysta otrzymał poprzez realistyczny kształt oraz połyskliwe, idealnie wygładzone powierzchnie. "Wysocki tropi w bryle, formie przedstawiającej zamysł tematyczny takie możliwości łączenia naturalności z abstrakcją, kształtu biologicznego z geometrycznym, które przede wszystkim służą celniejszemu wyrażeniu 'zjawiska' cielesności. Stąd rezygnacja z twarzy, z portretowania. Te rzeźby są pozbawione zwieńczenia, są bez 'głowy'; w miejscu której jest tylko geometryczny znak, skrót formalny, pointujący resztę - rozkwitłe poniżej ciało, działające na odbiorcę i kształtem odlewu, i jego fakturą. Zmysłowość kształtu podbudowana została tu zmysłową formą". Andrzej Saj
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
WYSOCKI Stanisław
Urodzony w 1949 r. w Ełku. W latach 1978-80 studiował w poznańskiej PWSSP, później zaś w (1981-86) w Hochschule der Kunste w Berlinie, w pracowni prof. J..H. Lonasa. Dyplom w dziedzinie rzeźby uzyskał w 1986 r. Podczas studiów w Berlinie pracował jako praktykant w słynnej odlewni rzeźby "Herman NOACK Bildgieserei", gdzie poznał wielu rzeźbiarzy o światowej renomie, m.in. Henry Moore'a. Współpraca przy wykonywaniu rzeźb zaowocowała pobytem w 1990 r. w jego pracowni Pery Green pod Londynem. Obecnie artysta mieszka we Wrocławiu. Ma na swoim koncie około 30 wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Jego prace prezentowane były m.in. w Niemczech, Włoszech, Danii, Szwecji, Anglii, Turcji i w licznych galeriach w kraju.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]