brąz, marmur, 40 x 33 x 15 cm sygnowany i opisany u dołu: 'LEWANDOWSKI 1919'
„Nadejdzie dzień, kiedy zorkiestruje się jego muzykę, nie zmieniając nic w partyturze fortepianu, i wtedy cały świat dowie się, że ów geniusz, tak rozległy, tak pełny i tak mądry jak geniusz największych mistrzów, których sobie przyswoił, zachował indywidualność jeszcze bardziej finezyjną niż Sebastian Bach, jeszcze potężniejszą niż Beethoven, jeszcze dramatyczniejszą niż Weber”. - GEORGE SAND Projektowaniem medali i plakiet o tematyce chopinowskiej w pierwszych dekadach ubiegłego wieku Projektowaniem rzeźb oraz medalionów z motywem Fryderyka Chopina zajmowało się bardzo wielu twórców na początku pierwszej połowy XX wieku. Pojedyncze plakiety, modele oraz autonomiczne rzeźby o tematyce chopinowskiej pojawiają się w twórczości niemal wszystkich polskich rzeźbiarzy okresu Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. Motyw najwybitniejszego kompozytora pojawił się między innymi u: Konstantego Laszczki, Józefa Aumillera, Józefa Gosławskiego, Franciszka Habdasa czy Stanisława Sikory. Również przedstawiciel wiedeńskiej „Secesji” Stanisław Roman Lewandowski kilkakrotnie upamiętnił rysy Chopina w swojej twórczości. Jedną plakietę i dwa medale wykonał w 1913. Na plakacie znajduje się popiersie geniusza romantyzmu z lewego profilu, nawiązujące do rysunku sporządzonego w mieszkaniu muzyka przez Franza Xavera Winterhaltera. W 1919 Lewandowski wraca do portretu Chopina, wykonując go w formie znacznie większej płaskorzeźby.
polski rzeźbiarz, medalier, krytyk sztuki, dramatopisarz. Studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych (1879 - 1882) oraz na Akademii Wiedeńskiej. W latach 1890 do 1894 mieszkał i tworzył we Lwowie, następnie od 1894 do 1932 w Wiedniu, a od 1932 do 1940 w Warszawie. W r. 1924 został głównym medalierem mennicy polskiej w Warszawie, 1925 powrócił do Wiednia.Wykładał we Lwowie i w wiedeńskim Muzeum Technicznym. Po powrocie do Polski został konserwatorem na Zamku Królewskim.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Polski rzeźbiarz, medalier, krytyk sztuki, dramatopisarz. Studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych (1879 - 1882) oraz na Akademii Wiedeńskiej. W latach 1890 do 1894 mieszkał i tworzył we Lwowie, następnie od 1894 do 1932 w Wiedniu, a od 1932 do 1940 w Warszawie. W r. 1924 został głównym medalierem mennicy polskiej w Warszawie, 1925 powrócił do Wiednia.Wykładał we Lwowie i w wiedeńskim Muzeum Technicznym. Po powrocie do Polski został konserwatorem na Zamku Królewskim.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]