Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
RODZIŃSKI Stanisław | Krajobraz alpejski, 2003

Stanisław RODZIŃSKI (1940 Kraków - 2021)

Krajobraz alpejski, 2003

pastel
36 x 48 cm

Obiekt został wystawiony na licytację
na rzecz Fundacji Sue Ryder - więcej o fundacji w dodatkowych informacjach

Stanisław Rodziński studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni E. Krchy. Jest malarzem, profesorem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Brał aktywny udział w niezależnym ruchu kultury. Maluje obrazy olejne, akwarele, gwasze, pastele, zajmując się tematyką religijną, przede wszystkim pasyjną. Zajmuje się także krytyką sztuki, publikuje w "Tygodniku Powszechnym", a w 1999 roku wyszła jego książka "Sztuka na co dzień i od święta". Artysta wykonuje również prace rzeźbiarskie. Ważną rolę w jego życiu odegrała znajomość z Józefem Czapskim, któremu poświęcił kilka swych prac. Był laureatem Nagrody Archidiecezji Warszawskiej w 1985 roku oraz nowojorskiej Fundacji imienia A. Jurzykowskiego. Jego prace wystawiane były między innymi w Galerii Kordegarda w Warszawie.

Fundacja SUE RYDER
Ponad pół wieku temu Angielka Sue Ryder powołała do życia międzynarodową fundację swojego imienia. Miłość, jaką darzyła Polskę, zaowocowała wybudowaniem trzydziestu domów opieki w naszym kraju, z których do dziś działa siedemnaście, przyjmując pod swój dach osoby niepełnosprawne fizycznie, psychicznie i chore na raka. W 1992 roku została oficjalnie zarejestrowana Fundacja Sue Ryder w Polsce, która kontynuując życzenie Lady Ryder, niesie pomoc ludziom potrzebującym.
Dochody Fundacji w dużej mierze pochodzą z charytatywnych aukcji, koncertów i zbiórek przeznaczanych na konkretne programy. Fundacja SUE RYDER organizuje II Charytatywną Aukcję Dzieł Sztuki Na aukcji zostaną wystawione dzieła współczesnych polskich artystów, wśród nich są tak znani twórcy, jak Magdalena Abakanowicz, Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda Gracz, Wojciech Sadley, Franciszek Starowieyski. Dochód z Aukcji przeznaczono na rzecz młodych osób, które w wyniku skoku do wody lub wypadku drogowego doznały uszkodzenia rdzenia kręgowego i zmuszone są do poruszania się na wózku inwalidzkim. Wiele z nich potrzebuje szczególnej pomocy i troski, a finansowe wsparcie w zakupie specjalistycznego sprzętu, w likwidacji barier architektonicznych lub pomoc w dalszym kształceniu się czy poszukiwaniu pracy może zapewnić im powrót do normalnego życia.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
RODZIŃSKI Stanisław

Urodził się w 1940 w Krakowie. W 1963 ukończył krakowską ASP w pracowni E. Krchy. Jest malarzem, profesorem ASP w Krakowie (od 1992 - rektorem). Brał aktywny udział w niezależnym ruchu kultury. Maluje obrazy olejne, akwarele, gwasze, pastele; zajmuje się tematyką religijną, przede wszystkim pasyjną. Zajmuje się również krytyką sztuki, publikuje w "Tygodniku Powszechnym", a w 1999 wyszła jego książka "Sztuka na codzien i od święta". Wykonuje również prace rzeźbiarskie: cykl "Pieta". S. Rodziński twierdzi, ze ważną rolę w jego życiu artystycznym odegrała znajomość z Józefem Czapskim, któremu poświęcił kilka swych prac, miedzy innymi: "12.1.1993" - data śmierci Czapskiego. W 1985 był laureatem Nagrody Archidiecezji Warszawskiej, w 1988 nowojorskiej Fundacji im. A. Jurzykowskiego, w 1995 jego prace wystawiane były w Galerii Kordegarda w Warszawie.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]