olej/tektura, wymiary: 35x49 cm sygnowany w lewym dolnym rogu
Regulamin aukcji
• Aukcję rozpoczynamy trwającą kilka dni prezentacją, w czasie której czekamy na Państwa telefony oraz listy z pytaniami dotyczącymi wystawianych obiektów.
• Oferty cen można składać od momentu pokazania się aukcji w
Interncie. Nie mogą być one niższe niż ceny wywoławcze.
• Licytacja trwa do godziny 18 ostatniego dnia aukcji.
• Osoba licytująca obowiązana jest podać dane umożliwiające z nią kontakt (telefon, adres internetowy...).
• Wylicytowany obiekt należy wykupić w ciągu tygodnia od dnia zakończenia licytacji wpłacając określoną kwotę na konto bankowe lub płacąc gotówką bądź kartą kredytową bezpośrednio w naszej galerii w Gdańsku przy ulicy Długiej 67/68.
• Nie doliczamy żadnych dodatkowych opłat organizacyjnych.
• Gwarantujemy transport dzieł zakupionych na naszych aukcjach internetowych na terenie całej Polski i pokrywamy jego koszty!
• W przypadku zgłoszenia w ciągu 2 tygodni uzasadnionych wątpliwości co do autentyczności lub zgodności stanu faktycznego z zaprezentowanym opisem obiektu gwarantujemy rozwiązanie umowy kupna - sprzedaży i zwrot wpłaconej kwoty.
• W licytacji przedmiotów do 1000 zł podwyższanie stawki następuje
o kolejne 50 zł
od 1000 do 5000 o kolejne 100 zł
od 5000 do 10 000 o kolejne 200 zł
powyżej 10 000 zł o kolejne 500 zł
Więcej szczegółów dotyczących obiektów wystawionych na aukcji można zobaczyć na stronach Sopockiego Domu Aukcyjnego
www.sda.pl
KAMOCKI Stanisław
Malarz i grafik. Urodził się 18 listopada 1875r. w Warszawie, zmarł 10 lipca 1944r. w Zakopanem. Od 1912 był żonaty z Zofią z Zatheyów, córką pedagoga i literata Hugona. Siostra Zofii - Jadwiga - była żoną malarza Władysława Jana Pochwalskiego i matką malarzy Kaspra i Stanisława Pochwalskich.
Studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Leona Wyczółkowskiego, Jacka Malczewskiego i Jana Stanisławskiego. Naukę uzupełnił w Paryżu. Nauczał malarstwa w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych dla Kobiet M.Niedzielskiej, a od roku 1919 r. prowadził katedrę pejzażu na ASP. Był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka", wiedeńskiej Secesji i towarzystwa "Sztuka Podhalańska". Uznawany jest - obok S. Filipkiewicza i L. Misky'ego - za jednego z najwybitniejszych kontynuatorów symbolistycznej formuły pejzażowego malarstwa Stanisławskiego. Utrwalał widoki Wołynia, Podola, Spisza, Orawy, okolic Krakowa i Zakopanego. Pozostając pod przemożnym wpływem sztuki Stanisławskiego malował gęstą olejną farbą o równomiernym natężeniu barw stosując niewielkie napięcia walorowe. Od 1906 r. Kamocki monumentalizuje tematy pejzażowe opracowywane wcześniej na niewielkich formatowo obrazach. W latach młodzieńczych artysta syntetyzuje formy, kształty buduje dynamicznie kładzioną plamą barwną, traktując dekoracyjnie poszczególne elementy pejzażu - drzewa, budynki, chmury. Wówczas właśnie wyzwala się spod wpływu mistrza tworząc własny, niepowtarzalny styl malarstwa krajobrazowego.Od 1910 roku prowadził katedrę pejzażu w ASP w Krakowie. Należał m.in. do wiedeńskiej Secesji, TAP „Sztuka”, PZAP w Krakowie. Był założycielem Towarzystwa Sztuki Podhalańskiej. Kamocki był jednym z najlepszych kontynuatorów sztuki Jana Stanisławskiego. Głównym tematem jego malarstwa jest pejzaż - szczególnie ziemi podkrakowskiej i Podhala. Pejzaże te powstawały głównie w plenerze. Gamę barwną ograniczał do zieleni i szarych błękitów. Był również twórcą plakatów oraz dekoracji kabaretu „Zielony Balonik”. Wykonywał też litografie barwne o tematyce krajobrazowej.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]