Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
JAROCKI Stanisław | PORTRET KOBIETY W CZERNI

Stanisław JAROCKI (1871 - 1944)

PORTRET KOBIETY W CZERNI

olej na płótnie dublowanym, 52,5 x 42,3 cm,
sygnowany l.g. "Jarocki"

Uczył się w Klasie Rysunkowej W. Gersona w Warszawie. Następnie studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (1891-94) u J. Matejki, J. Unierzyskiego i L. Löfflera, a w l. 1896-98 w Académie Colarossi w Paryżu, w Monachium u S. Hollósy`ego i w Rzymie. W 1898 r. osiadł w Wilnie, gdzie był nauczycielem w Szkole Rysunkowej oraz aktywnym działaczem życia artystycznego. Od 1931 r. należał do Wileńskiego Towarzystwa Artystów Plastyków. Wystawiał w TZSP i Salonie Krywulta w Warszawie, a także w Wilnie, Lwowie, Zakopanem, Rzymie (1897) i Wenecji (1932). Malował pejzaże, sceny rodzajowe, portrety (Autoportret z 1904 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie). Prace w Muzeach Narodowych w Warszawie i Poznaniu oraz Lwowskiej Galerii Obrazów.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
JAROCKI Stanisław
Malarz, konserwator, pedagog. Uczeń Wojciecha Gersona w warszawskiej Klasie Rysunkowej, studiował następnie w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Matejki, Unierzyńskiego i Lofflera. Stypendium uzyskane w konkursie na studium z natury pozwoliło mu na wyjazd do Paryża, Monachium i Rzymu. Od 1898 r. stale mieszkał w Wilnie; w 1900 r. odnawiał freski w katedrze w kaplicy św. Kazimierza. Malował olejno i pastelami, przede wszystkim pejzaże o dużych walorach dekoracyjnych.
[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]