letraset, papier; 88,5 x 58,5 cm sygnowany na odwrocie: "4 | St. DRÓŻDŻ | "SAND-GLASS" | BĘDZIE - WILL BE | JEST - IS | BYŁO - WAS"; nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi - z opisem pracy, wystawa Edinburgh Festival 1972 Wystawiany: - Polish Contemporary Art | Edinburgh International Festival "Atelier ‘72", Demarco Gallery, Edynburg, 20.08-9.09 1972. Reprodukowany: - Polish Contemporary Art | Edinburgh International Festival "Atelier ‘72", katalog wystawy w Demarco Gallery, Edynburg 1972, str. 13 (zdjęcie z wystawy)
DRÓŻDŻ Stanisław
Urodził się w 1939 r. w Sławkowie, zmarł w 2009 r. we Wrocławiu. Studia na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Filologicznym. Ukończył polonistykę w 1964 r. Twórca poezji wizualnej. Jego prace krytyka zalicza do konceptualizmu, poezji konkretnej, on sam nazywał je "pojęciokształtami" - są to utwory z pogranicza poezji i sztuk wizualnych. Tworzył ascetyczne teksty, nie tylko pozbawione ornamentu, ale często sprowadzone do kilku, czasami jednego słowa, liter, liczb, znaków - zapisywał je na papierze, fotografii, komputerowych wydrukach, instalacjach przestrzennych. Poprzez minimalny w treści zapis, artysta pragnie wywołać maksymalny efekt skojarzeniowy.
Pokazywał swoje prace w galerii Foksal w Warszawie/ z galerią tą współpracował już od 1971 r - miał tu 12 wystaw/, w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, w Galerii Potocka w Krakowie. Brał udział w wystawie polskiego konceptualizmu w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie, w Galerii Sztuki Współczesnej we Wrocławiu, w galerii Miejsce w Cieszynie. Laureat Nagrody Artystycznej Fundacji Nowosielskich - Kraków 2002. W 2003 roku jego projekt "Kości zostały rzucone" reprezentował Polskę na 50 Biennale w Wenecji.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 18% ceny sprzedaży.
W przypadku Obiektów oznaczonych symbolem [*], do ceny końcowej, tj. ceny sprzedaży wraz z opłatą aukcyjną doliczana jest opłata będąca wynagrodzeniem należnym twórcy i jego spadkobiercom z tytułu dokonanej zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy utworu, o której mowa w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 666 ze zm.) (droit de suite).
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]