Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU

Stanisław DĘBICKI (1866-1924)

HUCULSKIE GOSPODARSTWO

olej na płótnie naklejonym na tekturę,
21 x 14 cm,
sygnowany l.d. "StDębicki", na odwrocie (na ramie) nalepka Muzeum Narodowego w Gdańsku z wystawy: Kolekcja pakoska - wokół krakowskiej "Sztuki" IX.2001-I.2002

Studiował w Akademii wiedeńskiej u C. Griepenkerla, w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie u W. Łuszczkiewicza, Akademii monachijskiej u A. Wagnera oraz w paryskiej Académie Colarossi. Od 1911 r. profesor krakowskiej ASP. Prace m.in. w Lwowskiej Galerii Sztuki, Muzeach Narodowych w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.Tematyka jego obrazów to sceny rodzajowe pokazujące życie Hucułów i galicyjskich Żydów, pejzaże i portrety.
"W latach 1886-1890 ustalił się niewielki, prawie miniaturowy format obrazów artysty, nacechowanych wybornym smakiem, dyskretnych, a nawet zgaszonych w kolorze, mało efektownych, lecz zawsze subtelnych" (Tadeusz Dobrowolski)

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
DĘBICKI Stanisław
W latach 1881-1882 studiował w Akademii w Wiedniu. Naukę kontynuował w Krakowie oraz od 1884r. w Akademii w Monachium, a także w latach 1890-1891 w Paryżu, a następnie we Lwowie. Należał do TAP "Sztuka" i wiedeńskiej "Secesji". W latach 1909-1923 był profesorem SP w Krakowie. Oprócz malarstwa zajmował się grafiką, scenografią, polichromią ścienną oraz projektowaniem mebli i ceramiki.
[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]