olej, płótno, 57 × 72,5 cm sygn. l. d.: St. Chlebowski nieoprawiony
4 500 - 5 500 zł
W roku 1905 przybył do Gdańska. W 1908 r. rozpoczął studia architektoniczne w tamtejszej Wyższej Szkole Technicznej oraz naukę malarstwa w pracowni A. von Brandisa. Już w 1912 r. odbyła się indywidualna wystawa jego prac w gdańskiej Katowni. W latach 1915-18 kontynuował naukę w Berlinie w pracowni Lovisa Corintha, zgłębiając tajniki impresjonizmu. Od roku 1921 regularnie, co dwa lata, wyjeżdżał do Paryża. Studia paryskie zaowocowały wzbogaceniem środków artystycznych oraz uwrażliwieniem na kolor, co widoczne było szczególnie w pejzażach i wedutach. Gdańsk i jego okolice były często podejmowanym przez artystę tematem. Widoki gdańskich uliczek utrwalał on także w technice pastelu. Poza nimi chętnie malował martwe natury, kwiaty i owoce. Przy użyciu środków impresjonistycznych wykonywał również portrety. Znaczna część dorobku artystycznego Chlebowskiego uległa zniszczeniu w czasie II wojny światowej.
CHLEBOWSKI Stanisław
Malarz, rysownik. W 1908 podjął studia architektoniczne w gdańskiej Wyższej Szkole Technicznej, malarstwo w pracowni A. von Brandisa i F. Pfuhle. W 1915 uzyskał dyplom inżyniera. Już w 1912 r. odbyła się indywidualna wystawa jego prac w gdańskiej Katowni.
W latach 1915-18 kontynuował naukę w Berlinie w pracowni Lovisa Corintha, zgłębiając tajniki impresjonizmu. Od roku 1921 regularnie, co dwa lata, wyjeżdżał do Paryża. Studia paryskie zaowocowały wzbogaceniem środków artystycznych oraz uwrażliwieniem na kolor, co widoczne było szczególnie w pejzażach i wedutach. Gdańsk i jego okolice były często podejmowanym przez artystę tematem. Widoki gdańskich uliczek utrwalał on także w technice pastelu. Poza nimi chętnie malował martwe natury, kwiaty i owoce. Przy użyciu środków impresjonistycznych wykonywał również portrety.
W okresie międzywojennym brał udział w życiu artystycznym Wolnego Miasta. Należał do Union Internationalen Kunstler z siedzibą w Düsseldorfie oraz do Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.
Znaczna część dorobku artystycznego Chlebowskiego uległa zniszczeniu w czasie II wojny światowej.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:[email protected]
Licytacja z Artinfo.pl:
W czasie aukcji kontaktujemy się na podany wcześniej numer telefonu i wspólnie licytujemy, relacjonując cały czas przebieg licytacji. Przyjmujemy także górne limity cen (informacje poufne), do poziomu których licytujemy w Państwa imieniu. Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł
Do 1000 zł przyjmujemy tylko zlecenia z limitem.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Do cen wylicytowanych dom aukcyjny dolicza 15% opłatę organizacyjną.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]