[SANGUSZKOWA Izabela z Lubomirskich z przyjaciółkami]. [188-].
Fotografia form. 9,4x6,3 cm n a oryg. podkładzie form. 10,8x6,6 cm autorstwa Stanisława Bizańskiego w Krakowie
(Przedstawia leciwą księżnę siedzącą na neobarokowym fotelu zwieńczonym koroną książęcą, stopy wsparte na podnóżku. Ubrana w długą suknię ozdobioną szeroką koronką. Po bokach siedzą na krzesełkach matrony - przyjaciółki. Zdjęcie naklejone na oryg. kartonowy podkład ze złotym obramowaniem. Pod zdjęciem wyzłocony nadruk: "St. Bizański Kraków". Na odwrocie reklamowa winieta zakładu oraz napisy ołówkiem: "Z Ks. Lubomirskich Ks. Sanguszkowa". Stan bardzo dobry I.Sanguszkowa (1808-1890) - żona Władysława Hieronima Sanguszko powstańca styczniowego, założyciela m.in. hodowli koni arabskich w Gumniskach i Klikowej. Córka Henryka Lubomirskiego ordynata przeworskiego. Matka pięciorga dzieci. Znana z działalności charytatywnej w Tarnowie. Gromadziła i porządkowała rodzinny księgozbiór S.Bizański (1846-1890) - krakowski fotograf. Od 1880 właściciel zakładu przy ul. Siennej 10, a następnie pl. Szczepańskim 3 w Krakowie oraz filii w Krynicy. Autor dwóch albumów fotografii tatrzańskiej)
BIZAŃSKI Stanisław
Od 1880 r. prowadził zakład fotograficzny w Krakowie, po jego śmierci przejęty przez wdowę, Marię, która prowadziła też filię zakładu w Zakopanem [1892]. W latach 1896-1900 zakład w Krakowie był prowadzony przez ich starszego syna, Władysława.
Stanisław Bizański należał do najwybitniejszych fotografów tatrzańskich. Jego fotografie były reprodukowane jako heliograwiurowe dodatki do „Pamiętnika TT” w latach 1890-1891 oraz w osobno wydanym albumiku „Widoki z Tatr” [Wiedeń, 1901].
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:[email protected]
Licytacja z Artinfo.pl:
W czasie aukcji kontaktujemy się na podany wcześniej numer telefonu i wspólnie licytujemy, relacjonując cały czas przebieg licytacji. Przyjmujemy także górne limity cen (informacje poufne), do poziomu których licytujemy w Państwa imieniu. Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]