tusz, papier; 95 x 70 cm; sygn., dat. i opisany p. d.: DZIENNIK 19-22 VIII 95 / R. ŁUGOWSKI.
Ryszard Ługowski jeszcze w latach 80. wyszedł z kręgu klasycznego malarstwa w stronę obiektu, by rozwinąć swą twórczość w kierunku polimedialnych działań z pogranicza performansu, instalacji, rzeźby, a obecnie także muzyki. Artystę zawsze interesowały działania wykraczające poza tradycyjnie rozumiane dziedziny czy obszary sztuki. Jest z postawy i ducha twórcą awangardowym przecierającym nierozpoznane szlaki sztuki. Jednak to, co zawsze go interesowało, niezależnie od użytych środków wyrazu artystycznego, pozostaje niezmienne, jest to filozofia, symbole i pojęcia religijne z różnych kręgów kulturowych i możliwości ich interpretacji przy pomocy nowatorskich awangardowych rozwiązań twórczych. Urodzony w 1955 roku. Uczeń Stefana Gierowskiego. Dyplom z wyróżnieniem w 1982 roku. Obecnie pracuje na Wydziale Grafiki, gdzie prowadzi pracownię. Jednak przez wiele lat od dyplomu pracował na Wydziale Malarstwa, gdzie w latach 2002-2003 był prodziekanem. Profesor tytularny.
ŁUGOWSKI Ryszard
Urodził się w 1955 r. Ukończył studia w ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa w 1982 roku. Od 1984 roku związany z macierzystą uczelnią. Obecnie pracuje jako adiunkt z II stopniem kwalifikacji na Wydziale Malarstwa, gdzie prowadzi pracownię rysunku. Od 1990 roku kieruje Galerią Kuchnia, a od 2001 roku Galerią XX1 w Warszawie.
Uprawia malarstwo, rzeźbę, rysunek, instalację i performance.
Mieszka i pracuje w Warszawie.
Od 1984 roku prezentuje swoje prace na licznych wystawach indywidualnych, zbiorowych, konkursach i sympozjach. Brał udział w polsko-hiszpańsko- niemieckim programie międzynarodowych spotkań artystycznych "Projekt Visum". W 1989 roku był laureatem I nagrody "Krytycy o nas" Sopot, Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa, a w 1994 roku konkursu na projekt rzeźby do Parku Narodowego w Muritz w Niemczech. W 1996 roku został zaproszony do najnowszej edycji konkursu w Muritz jako juror. Jest założycielem i członkiem Koła Naukowego Pracowników ASP w Warszawie. Jest autorem wypowiedzi na temat sztuki własnej praktyki artystycznej publikowanych w katalogach towarzyszących jego wystawom.
Jest laureatem wielu nagród i stypendiów.
W 1998 roku założył fikcyjną firmę ERES s.c., której działalność i projekty prezentuje na kolejnych wystawach. Po tragedii z 11 września 2001 roku firma artystyczna prezesa Ryszarda. Ługowskiego Eres Skanowanie Cywilizacji zaczęła tworzyć projekty, które w sposób bezpośredni lub pośredni nawiązują do zagrożeń, jakie niesie ze sobą cywilizacja dla współczesnego człowieka. Powstały projekty: Genetrix, Exitus, Inseminatio, Katharsis- terapia zajęciowa, Podwójny zapis realności, Zaginiona komnata, Anatomia terrorystki. Prezentacje te często w sposób ironiczny ukazują nabrzmiałe problemy dzisiejszego świata. Artysta stawia kłopotliwe pytania dotyczące naszej egzystencji, moralności, manipulowania informacją przez media.
Jego prace znajdują się w zbiorach Galerii Studio w Warszawie, w Muzeum Sztuki w Chełmie, Kolekcji BWA w Sandomierzu, Kolekcji ASP w Warszawie, w Parku Narodowym w Muritz, w Muzeum im. M. Chagalla w Witebsku, w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Australii, w Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech.
W latach 1990 - 1995 realizuje razem z Wojciechem Majewskim szereg wideo performance.
Współorganizator i uczestnik cyklu wystaw Faunomania, które były prezentowane w Centrum Rzeźby w Orońsku, Borey Art. Center w ST. Petersburgu, Galeria RLBQ w Marsylii.
Wielokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1982, 1987, 1993, 2004, oraz Fundacji Kultury w1996r. i jednorazowego stypendium J. Wierusz-Kowalskiego w 1981r. Uczestniczył wielu sympozjów dotyczących sztuki i ekologii m.in.: Wigry 1990, 1991, 1992 r. organizowanych przez prof. R. Winiarskiego, oraz innych sympozjów artystycznych.
Jest autorem wypowiedzi na temat sztuki i własnej praktyki artystycznej.
Obserwuje ciała niebieskie i strzela sportowo.
Informacje dla kupujących:
Aukcja organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
Autor not biograficzno-artystycznych:
prof. Artur Winiarski Wydział Malarstwa ASP w Warszawie
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]