Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
OSTACHIEWICZ Henryk Ryszard | Zestaw 2 plakatów

Henryk Ryszard OSTACHIEWICZ (1911 Wilno - 1974 Szczecin)

Zestaw 2 plakatów

1) Międzynarodowy Dzień Głuchoniemych, 28 IX 1958 - wydruk próbny, w dole, na złożeniu, niewielkie rozdarcie;
2) Światowa Federacja Głuchych / Międzynarodowy Dzień Głuchoniemych - wersja ostateczna, odręcznie poprawiona data (28 IX 1958 zmieniono na 27 IX 1959), druk Dorgan, w dole, przy prawej krawędzi niewielkie zaplamienie, powstałe w czasie odbijania grafiki; plakat otrzymał I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie na Plakat Światowej Federacji Głuchych, Bruksela 1958; sitodruk kolor., oba plakaty w st. bdb., ze śladami złożeń, nieznaczne naddarcia na złożeniach, na verso doklejone współczesne, krótkie noty biograficzne autora; wymiary arkuszy: 503x704 mm;

Henryk Ryszard Ostachiewicz (1911-1974), polski artysta malarz, plakacista. Mając rok zachorował na szkarlatynę, w wyniku której stracił słuch. Uczęszczał do warszawskiego Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych oraz na wieczorowe kursy malarstwa i sztuki stosowanej, organizowane przez Muzeum Rzemiosł i Sztuki Stosowanej. W 1929 r., po ukończeniu Instytutu, rozpoczął naukę w Szkole Rysunków i Malarstwa im. K. Krzyżanowskiego, a następnie w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i malarstwa. Jednocześnie rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1939). W czasie II wojny światowej służył w straży obrony przeciwlotniczej w Warszawie w drużynie głuchoniemych, brał też czynny udział w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie przeniósł się na stałe do Szczecina, gdzie został jednym ze współzałożycieli Związku Polskich Artystów Plastyków w Szczecinie (1945 r.) oraz inicjatorem utworzenia Koła Polskiego Związku Głuchych (1949 r.), którego prezesem był w latach 1949-1954. W pracy artystycznej specjalizował się w malarstwie sztalugowym i grafice użytkowej, brał udział w wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych, otrzymał również wiele odznaczeń państwowych.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
OSTACHIEWICZ Henryk Ryszard

Polski artysta malarz, plakacista. Mając rok zachorował na szkarlatynę, w wyniku której stracił słuch. Uczęszczał do warszawskiego Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych oraz na wieczorowe kursy malarstwa i sztuki stosowanej, organizowane przez Muzeum Rzemiosł i Sztuki Stosowanej. W 1929 r., po ukończeniu Instytutu, rozpoczął naukę w Szkole Rysunków i Malarstwa im. K. Krzyżanowskiego, a następnie w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i malarstwa. Jednocześnie rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1939). W czasie II wojny światowej służył w straży obrony przeciwlotniczej w Warszawie w drużynie głuchoniemych, brał też czynny udział w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie przeniósł się na stałe do Szczecina, gdzie został jednym ze współzałożycieli Związku Polskich Artystów Plastyków w Szczecinie (1945 r.) oraz inicjatorem utworzenia Koła Polskiego Związku Głuchych (1949 r.), którego prezesem był w latach 1949-1954. W pracy artystycznej specjalizował się w malarstwie sztalugowym i grafice użytkowej, brał udział w wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych, otrzymał również wiele odznaczeń państwowych.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.

Organizator aukcji dolicza 10% opłatę do ceny sprzedaży.
Biblioteka Narodowa ma prawo pierwokupu po cenie wylicytowanej.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]