Malarz niczym nieskrępowanej malarskiej fantazji i wyobraźni. W jego najnowszych obrazach dzieją się dziwne sprawy: mutanci-olbrzymy, w enigmatycznym pejzażu walczą, niby King-Kong w międzywojennym filmie o monstrualnej małpie, z nadlatującymi aeroplanami. Bagienne boginie Wenus proszą o pocałunek pilotów... A wcześniej Hitler, Myszka Miki albo Andrzej Lepper... ikony pop kultury i bohaterowie tabloidów, mozaikowe, obrazkowe widzenie świata, barwne, atrakcyjne wizualnie malarstwo. Ale czy tylko? W swej ostatniej wystawie, noszącej tytuł „Odziani w materię” (Galeria Bardzo Biała, marzec 2019 r.) Piotr Wachowski podejmuje dyskurs o duchowości. Świat materialny, z którym się utożsamiamy jest dla niego ułudą, snem, gdyż nasza duchowość nie jest materialna. Być może stąd biorą się elementy rozpadu materii widoczne wyraźnie w ostatnich obrazach Wachowskiego, choć ten rozpad i „rozmywanie się” figur był już wcześniej sygnalizowany w jego malarstwie. Piotr Wachowski urodził się w Słupsku w 1976 roku. Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w latach 1996-2001. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w pracowni Wiesława Szamborskiego. Od 2001 roku pracuje na Wydziale Malarstwa, najpierw jako asystent Mirosława Duchowskiego, później Pawła Bołtryka, a obecnie jest asystentem na stanowisku adiunkta w Pracowni Rysunku Czesława Radzkiego. Autor wielu wystaw malarstwa. W 2002 roku dostał nominację do Paszportu Polityki, a w 2003 roku został laureatem nagrody kwartalnika o sztuce współczesnej „Exit”. Stypendysta MKiDN w roku 2007. Posiada tytuł doktora i obecnie realizuje przygotowania do wszczęcia habilitacji.
WACHOWSKI Piotr
Od 1996 r. studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2001 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem i nagrodą Mostostalu w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego oraz aneks w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prof. Mirosława Duchowskiego, gdzie pracuje jako asystent. Uprawia malarstwo sztalugowe i ścienne. W latach 1999 - 2003 malował obrazy w opracowanej przez siebie technologii ultrafioletowej. Indywidualne wystawy jego prac odbyły się w 2000 r. w Muzeum ASP w Warszawie, w 2002 r. w galerii „Promocyjnej” w Warszawie oraz galerii „Olympia” w Krakowie, w 2003 r. w galerii „Promocyjnej” w Warszawie, w 2004 r. w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku. Brał również udział w wielu wystawach zbiorowych m.in. „Młodzi Zdolni” w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku w 2003 r., „Nova Polska” Maison Folie de Moulins, Lille w 2004 r. oraz „Obraz świata i świat obrazu”, wystawa malarzy polskich w Instytucie Maxa Plancka w Berlinie w 2005 r. Był nominowany do Paszportów Polityki w 2002 r. Rok później został laureatem nagrody kwartalnika „Exit”.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]