akryl, spray/płótno, 140 x 220 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘PRESSURES | OF | EXSISTENCE | 2017 | PIOTR | AMBROZIAK | 1/2’
Prezentowana praca jest inspirowana podróżą Piotra Ambroziaka do Berlina. Nawiązuje do sytuacji jednostki ludzkiej, uwikłanej w nowoczesne technologie i biorącej udział w tzw. miejskim wyścigu szczurów, stanowi część projektu „Urban Cave”. O jego twórczości pisała Michalina Sablik: „Neoekspresyjne obrazy Ambroziaka to drapieżna sztuka gestu. Artysta na nowo odkrywa ekspresyjną siłę koloru i spontanicznego gestu malarskiego, które stają się dla niego nowymi środkami wyrazu. Jego sztuka nie posługuje się już pojęciami i symbolami, ale wykorzystuje nieskrępowany regułami malarskimi gest. Inspiracją dla jego prac jest przestrzeń miejska, przytłaczająca ilością informacji i niepewnych znaczeń, będąca śmietnikiem kultury. Jego obrazy o grubo kładzionej farbie, zaciekach i elementach malowanych sprayem kojarzą się z odrapanymi ścianami miejskiej dżungli, zapełnionymi graffiti. Obrazy Ambroziaka, podobnie jak te ściany, stają się palimpsestami, w których nie sposób odczytać znaczeń poszczególnych warstw. W tej miejskiej jaskini (ang. urban cave) liczy się tylko siła przekazu, emocja i impuls. Ambroziak staje się kimś pomiędzy miejskim szamanem, a wandalem atakującym płótno” (Michalina Sablik, tekst z katalogu wystawy Piotra Ambroziaka, „Pressures of Existence”, Bohema Nowa Sztuka, Warszawa). Piotr Ambroziak studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1996 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. Andrzeja Bartczaka (aneks z fotografii u prof. Ireneusza Pierzgalskiego). Uczeń prof. Juliusza Narzyńskiego w pracowni malarstwa. Jest przede wszystkim autorem obrazów ekspresyjnych i obiektów „miejskiego szamanizmu”. Jego sztuka nacechowana jest emocjami i gestem, który zaciera różnice kulturowe i duchowe pomiędzy współczesnością a przeszłością. Autor poprzez unikalną formę ekspresji odwołuje się do znaczeń i deformacji współczesnych czasów. Piotr Ambroziak jest artystą intermedialnym, uczestnikiem wielu stowarzyszeń artystycznych i wystaw międzynarodowych oraz indywidualnych w Polsce.
Doktorant Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Malarstwa i Rysunku, w pracowni prof. Dominika Lejmana. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1996 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. Andrzeja Bartczaka (aneks z fotografii u prof. Ireneusza Pierzgalskiego). Uczeń prof. Juliusza Narzyńskiego w pracowni malarstwa. Jest przede wszystkim autorem obrazów ekspresyjnych i obiektów „miejskiego szamanizmu”. Jego sztuka nacechowana jest emocjami i gestem, który zaciera różnice kulturowe i duchowe, pomiędzy współczesnością a przeszłością. Unikalna forma ekspresji, odwołuję się do znaczeń i deformacji współczesnych czasów.
Artysta intermedialny, uczestnik wielu stowarzyszeń artystycznych i wystaw międzynarodowych oraz indywidualnych w Polsce.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]