technika własna/sklejka, 34 x 32 cm (w świetle oprawy) na odwrociu opisany:` 6/30 | FUSS | 2008`
Peter Fuss - pseudonim polskiego artysty wizualnego, którego twórczość zaliczana jest do street artu. Peter Fuss działa głównie w Trójmieście, zaklejając billboardy reklamowe swoimi czarno-białymi plakatami, często komentującymi aktualne wydarzenia polityczne. Ze względu na nielegalny charakter swej działalności celowo nie ujawnia swoich danych personalnych. Jego pierwszy plakat umieszczony w przestrzeni miejskiej w maju 2006 przedstawiał sylwetki papieży Jana Pawła II (przekreśloną) i Benedykta XVI. Cykle obrazów o podobnej tematyce: "Everyday I am" oraz "Sometimes I feel ashamed to be Polish" publikuje też na swojej stronie internetowej. 25 stycznia 2007 w Galerii Scena w Koszalinie otwarta została wystawa Fussa zatytułowana "Jesus Christ king of Poland", na którą składały się zrzuty ekranów z forów internetowych (m.in. konserwatywnego pisma "Fronda"), zawierających między innymi wypowiedzi o charakterze antysemickim i rasistowskim. Wystawie towarzyszył plakat (umieszczony nielegalnie na jednym z miejskich billboardów) z napisem "Żydzi won z katolickiego kraju", przedstawiający twarze kilkudziesięciu osób, którym na publikowanych w Internecie listach przypisuje się żydowskie pochodzenie. Plakat był przyczyną zamknięcia wystawy przez prokuraturę następnego dnia po jej otwarciu. Prezentowana praca to swoisty komentarz sztuki na sprzedaż.
FUSS Peter (pseud.)
Peter Fuss – pseudonim polskiego artysty wizualnego, którego twórczość zaliczana jest do street artu.
Peter Fuss działa głównie w Trójmieście, zaklejając billboardy reklamowe swoimi czarno-białymi plakatami, często komentującymi aktualne wydarzenia polityczne. Ze względu na nielegalny charakter swej działalności celowo nie ujawnia swoich danych personalnych. Jego pierwszy plakat umieszczony w przestrzeni miejskiej w maju 2006 przedstawiał sylwetki papieży Jana Pawła II (przekreśloną) i Benedykta XVI.
Cykle obrazów o podobnej tematyce: everyday I am oraz sometimes I feel ashamed to be Polish publikuje też na swojej stronie internetowej.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]