Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
JARODZKI Paweł | `If I can`t dance to it, it`s not my revolution Emma Goldman`, 2000 r.

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

`If I can`t dance to it, it`s not my revolution Emma Goldman`, 2000 r.

technika własna (akryl na blasze ocynkowanej, profil aluminiowy, nity metalowe), 100,5 x 70,3 x 3 cm
WYSTAWIANY: 1) Paweł Jarodzki, Galeria Fizek, Poznań, 05.04 - 10.05.2005; 2) Paweł Jarodzki, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, "Najlepsze", Warszawa, 11 września - 18 października 2009
LITERATURA: praca reprodukowana na zaproszeniu otwarcia wystawy Pawła Jarodzkiego w Galerii Fizek, 5 kwietnia 2005

Znakiem rozpoznawczym artysty są akryle malowane najczęściej na blasze cynkowej, płytach pilśniowych lub tekturze, często wykonane w technice kolażu z wykorzystaniem szablonu, za pomocą której przetwarza m.in. zdjęcia prasowe i ich fragmenty. W najnowszych pracach Jarodzkiego, charakteryzujących się znaną z wcześniejszych okresów jego twórczości wyrazistą stylistyką, pobrzmiewają dalekie echa ironii i przewrotności Andy`ego Warhola, niezawodne narzędzia wykorzystywane do krytycznego komentowania rzeczywistości.
Malarz, grafik, rysownik, autor komiksów i podręczników dla dzieci; zajmuje się też poezją i sztuką wideo. Obecnie jako profesor prowadzi pracownię multimediów na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w AASP we Wrocławiu. Jest też kuratorem BWA Awangarda we Wrocławiu. W latach 1979-84 studiował na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 1984 roku w pracowni malarstwa doc. Konrada Jarodzkiego i doc. Leszka Kaćmy. Na początku lat 80. Paweł Jarodzki wraz z przyjaciółmi z tej samej pracowni (Ewą Ciepielewską, Bożeną Grzyb, Arturem Gołackim i Andrzejem Jarodzkim) zaczęli wydawać fanzinową gazetkę - magazyn. Nazwali ją "Luxus", żeby odciąć się od szarości i siermiężności stanu wojennego. Początkowo artyści wykonywali gazetkę ręcznie, za pomocą szablonów, grafik i rysunków, gdyż nie było szans na zdobycie powielaczy. Pierwsze numery ukazywały się w nakładzie 3-5 egzemplarzy. Do 1986 roku ukazało się 6 numerów pisma "Luxus". Podczas pracy nad magazynem powstała grupa LuXuS, której faktycznym liderem stał się Paweł Jarodzki, a jego twórczość była przez wiele lat ściśle związana z działalnością grupy. Od 1984 roku grupa zaczęła brać udział w wystawach i organizować różne akcje, a jej charakterystyczna estetyka miała wpływ na kształt artystycznej sceny Wrocławia. Najbardziej aktywny okres działania grupy przypada na lata 1984-1988.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
JARODZKI Paweł
Urodził się w 1958 we Wrocławiu. W 1984 otrzymał dyplom tamtejszej PWSSP, w pracowni Konrada Jarodzkiego. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, zajmuje się poezja i sztuka video. Wraz z, między innymi, B. Grzyb-Jarodzką, E. Ciepielewską był inicjatorem grupy "Luxus", której stał się później rzeczywistym liderem. Jego twórczość identyfikuje się z głównym cyklem "Present". Hasłem grupy: "seks, polityka i muzyka rockowa". Od końca lat 80-tych, w malarstwie P. Jarodzkiego przeważa wątek róż, wykonanych techniką szablonową na wydłużonych tekturach.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.

Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148
e-mail:
[email protected]

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]