2012/2017 wydruk pigmentowy, papier Hahnemühle Photo Rag 308 g, dibond, 35 x 45 cm (40 x 50 cm), sygn., dat., tytuł i nakład na odwrocie nakład: 2/4 + 2 a.p.
E-słodowy to projekt, którym Bownik zamyka podjęty przez siebie w dwóch wcześniejszych cyklach - Gamers i Sale treningowe, temat graczy komputerowych. Traktuje on o zindywidualizowanej praktyce wytwarzania przedmiotów służących usprawnieniu codziennej e-sportowej aktywności. Tytuł nawiązuje do Adama Słodowego, który przez lata uczył Polaków, jak "zrobić coś samemu". DIY (do it yourself) przyszło później, z transformacją, globalizacją i internetem. Artysta zauważa nie tylko nonsensowność sytuacji, w której dla komfortu uczestnictwa w wirtualnej rzeczywistości muszą być spełnione rzeczywiste warunki dyktowane potrzebami ludzkiego ciała (przede wszystkim jego wygodą), ale podziwia też spersonalizowany dizajn owych obiektów. Sam podejmuje się ich rekonstrukcji, by następnie utrwalić je na fotografiach. Wystawy: E-słodowy, Galeria Starter, Warszawa (2012); Kilka praktycznych sposobów na przedłużenie sobie życia, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa (2013); Rzeczy same w sobie, Düsseldorf Photo Weekend, Galeria Instytutu Polskiego w Düsseldorfie (2016).
BOWNIK Paweł
Mieszka i pracuje w Warszawie. W swoich projektach zajmuje się oddziaływaniem zjawisk technologicznych na codzienne życie. Rejestruje zmiany otoczenia wynikające z użytkowania sprzętu elektronicznego jak i prywatne konstrukcje będące przejawem potrzeb zachowania elektronicznej aktywnosci. Dokumentuje i rekonstruuje “e-środowisko”, jego wpływ i odbicia cywilizacyjne, nie mieszczące się w wyobrażeniu o nowoczesności i aseptyczności użytkowej przestrzeni elektronicznej.
1996 - 1998 studia na Wydziale Filozofii i Socjoligii UMCS w Lublinie
1998 - 2005 studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu
2004 - 2008 współtworzenie kolektywu Ikoon
od 2008 współpraca artystyczna z Marcelina Gunią
2008 stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]