Akwarela, papier; 35,5 x 55,8 cm Sygnowany p. d.: BF (wiązane); na ramie napis: Birket Foster R. W. S "The Gleaners"
Myles Birket Foster, malarz, ilustrator, kolekcjoner, był najbardziej znanym i cenionym w okresie wiktoriańskim specjalistą od scen wiejskich. Nauki pobierał u Ebenezera Landellsa, znakomitego angielskiego rytownika. Szybko podjął współpracę z czasopismami "Punch" i "Illustrated London News", zyskując dużą sławę jako znakomity interpretator scen rodzajowych o tematyce wiejskiej. Od 1846 umieszczał swe dzieła w różnych czasopismach i wydawnictwach książkowych specjalizujących się w ukazywaniu życia angielskiej prowincji. Sławę przyniosła mu publikacja Pictures of English Landscapes, wydana w 1862. Znane są jego ilustracje do dzieł Waltera Scotta i Johna Miltona. Na początku lat sześćdziesiątych został członkiem Old Watercolour Society, a w kilka lat później Royal Watercolour Society. Akwarele Fostera, których wykonał około czterystu cieszyły się wielkim uznaniem publiczności, były chętnie wystawiane i kupowane do muzeów i prywatnych kolekcji. W angielskiej literaturze podkreślane są jego związki z Prerafaelitami. Niniejszy rysunek ukazuje młode wieśniaczki, którym w pracy na roli pomagają dwie eleganckie panienki, które w piękny, letni dzień postanowiły popracować przy zbiórce zboża. Całość utrzymana jest w atmosferze sielskości i beztroski. Młode dziewczęta zbierające kłosy należy do serii ilustracji poświęconych pracom na roli, szczególnie okresowi żniw, jakie Foster wykonywał od lat sześćdziesiątych XIX wieku. Odznaczają się one biegłością warsztatową, bogactwem barw, prezentując malownicze sceny z życia angielskiej prowincji. Są wyidealizowanym obrazem angielskiej wsi. Artysta malował przy pomocy niewielkich, pociągnięć pędzla, starannie i z wielką wprawą, wydobywając całe bogactwo niuansów kolorystycznych, jakie daje stosowanie techniki akwarelowej. Praca pochodzi prawdopodobnie z lat osiemdziesiątych XIX w.
Myles Birket Foster, malarz, ilustrator, kolekcjoner, był najbardziej znanym i cenionym w okresie wiktoriańskim specjalistą od scen wiejskich. Nauki pobierał u Ebenezera Landellsa, znakomitego angielskiego rytownika. Szybko podjął współpracę z czasopismami „Punch” i „Illustrated London News”, zyskując dużą sławę jako znakomity interpretator scen rodzajowych o tematyce wiejskiej. Od 1846 umieszczał swe dzieła w różnych czasopismach i wydawnictwach książkowych specjalizujących się w ukazywaniu życia angielskiej prowincji. Sławę przyniosła mu publikacja Pictures of English Landscapes, wydana w 1862. Znane są jego ilustracje do dzieł Waltera Scotta i Johna Miltona. Na początku lat sześćdziesiątych został członkiem Old Watercolour Society, a w kilka lat później Royal Watercolour Society. Akwarele Fostera, których wykonał około czterystu cieszyły się wielkim uznaniem publiczności, były chętnie wystawiane i kupowane do muzeów i prywatnych kolekcji. W angielskiej literaturze podkreślane są jego związki z Prerafaelitami. Niniejszy rysunek ukazuje młode wieśniaczki, którym w pracy na roli pomagają dwie eleganckie panienki, które w piękny, letni dzień postanowiły popracować przy zbiórce zboża. Całość utrzymana jest w atmosferze sielskości i beztroski. Młode dziewczęta zbierające kłosy należy do serii ilustracji poświęconych pracom na roli, szczególnie okresowi żniw, jakie Foster wykonywał od lat sześćdziesiątych XIX wieku. Odznaczają się one biegłością warsztatową, bogactwem barw, prezentując malownicze sceny z życia angielskiej prowincji. Są wyidealizowanym obrazem angielskiej wsi. Artysta malował przy pomocy niewielkich, pociągnięć pędzla, starannie i z wielką wprawą, wydobywając całe bogactwo niuansów kolorystycznych, jakie daje stosowanie techniki akwarelowej. Praca pochodzi prawdopodobnie z lat osiemdziesiątych XIX w.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]