akryl na płótnie 100x110 cm Sygnowany l.g.: hęd kut monstfur na odwrocie: autorskie logo
Do życia powołany został przez dwóch młodych artystów z Częstochowy, w 2006 roku. To wspólny projekt i jednocześnie kreacja wirtualnej postaci przypisującej sobie autorstwo. Monstfur stosuje przede wszystkim ręcznie wycinany szablon. Upodobał sobie tę właśnie technikę, ponieważ jest precyzyjny jak owadzie kroki, bo potrafi być bezbłędny, jednocześnie dając sporo miejsca na ekspresję, bo bardzo wdzięcznie współpracuje z innymi mediami. Monstfur ma cierpliwość do szablonu i cieszy się robotą. Monstfur inspiruje się klimatem polskiego "horroru", absurdu, wskazując przy okazji na niejedną ciekawostkę z zakresu ludzkich zachowań i zwyczajów. Jego prace to najczęściej opowieści o szarym, przeciętnym człowieku i jego świecie skrzywień, nałogów i słabości, ale również radości i ciekawych upodobań. W ramach inspiracji bardzo chętnie sięga też do najmłodszych lat swojego życia, czyli lat 80. i związanym z tymi latami szeroko pojętym przemysłem, wzornictwem, socjalną infrastrukturą.
MONSTFUR to organizm żyjący na polu sztuki, który żywi się pozostałościami poprzedniej epoki oraz produktami popkultury. Został powołany do życia jako niezobowiązujący koncept, by z czasem ewoluować do obecnego stanu. Swoją sztukę tworzy za pomocą ręcznie wycinanych szablonów na zardzewiałych blachach, starych tablicach informacyjnych, murach czy wreszcie płótnach.
Prace kolektywu można spotkać na prestiżowych targach, m.in. Stroke Art Fair w Monachium, gdzie jego obiekty wystawiane są obok takich postaci jak Banksy czy Mr. Braiwash. W 2015 roku MONSTFUR został uhonorowany nagrodą Grand Prix w konkursie Stencil Art Prize organizowanym przez aMBUSH Gallery w Sydney (do finału dostało się 92 uczestników z 21 krajów). Prace MONSTFURA prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Berlinie, Paryżu, Sztokholmie, Sydney i Warszawie. Znalazły również swoje miejsce w najważniejszych kolekcjach muzealnych w Polsce (m.in. Muzeum Śląskie w Katowicach).
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]