Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
MONSTFUR  | 7, 2016

MONSTFUR (data utworzenia: 2006, Częstochowa)

7, 2016

ręcznie wycinany szablon, akryl na blaszanej płycie, elementy metalowego kolażu; 155 x 200 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie, szablonem: [dwa oznaczenia autorskie] / 7 / 2016

Kolektyw artystyczny zawiązany w 2006 roku przez ówczesnych dwóch studentów z Częstochowy Bartłomiej Stypka (ur. 1983 r.) i Łukasza Gawrona (1985 r.), którym nie wystarczyły akademickie środki wyrazu. Zafascynowani możliwościami jakie daje sztuka street artu, sposobności malowania przez szablon, nie odczuwają potrzeby dookreślania autorstwa swoich prac. Jednocześnie podkreślają, że street art to nie pomazanie tramwaju a ich wykształcenie artystyczne jest równie ważnym elementem, który dał im możliwość wyboru odrębnej drogi twórczej. Początki sukcesu artystycznego duetu wiążą się z publikacją Samanthy Longhi, która przygotowując opracowanie na temat szablonistów dostrzegł polskich twórców. Od tego momentu ich droga artystyczna zaczęła rozwijać się w szybkim tempie.
Artyście czerpią inspirację wprost z tkanki miejskiej, równocześnie czyniąc ze swojego odbiorcy inspirację. Ich prace cechuje humor, absurd oraz powiązanie z wzornictwem przemysłową czy socjalną infrastrukturą. W swych obrazach używają zdegradowanych korozją blach, starych tablic komponując je z pracą malarską. Budują kompozycje dosłownie używając przestrzennych materiałów jak również kolejnych warstw opartych na ręcznie wycinanych szablonach. Nie ma dla nich znaczenia czy tworzą w terenie czy w pracowni, gdyż sądzą iż nie należy wydzielać street artu jako odrębnego nurtu sztuki współczesnej. Uznają go jako integralną część aktualnych działań artystycznych, nie kategoryzując ich tylko i wyłącznie na podstawie miejsca prezentacji.
W 2016 roku kolektyw prezentował swoje prace na targach sztuki STROKE art fair, w Monachium, International Art Fair w Warszawa oraz podczas Warszawskie Targi Sztuki. Otrzymał takie nagrody i wyróżnienia jak Grand Prix STENCIL ART PRIZE aMBUSH Gallery, Sydney czy Honorable mention STENCIL ART PRIZE aMBUSH Gallery, Sydney. Ich działania artystyczne można również znaleźć w zbiorach m. in. Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Wybrane wystawy indywidualne:
2016 - RUDERAL REALM, Projekt Andel’s Art, Hotel Andel’s Łodz; 2016 - MONSTFUR X, Brain Damage Gallery, Lublin; 2015 - SIGNS, Galeria 18A, Warszawa; 2015 - RUST IN PEACE final edit, CPK - Praga Południe, Warszawa; 2014 - RUST IN PEACE mini edit, Salon wystawowy MARCHAND DESA unicum, Warszawa; 2013 - "Extra Homeless", Galeria Piętro Wyżej, Katowice; 2011- "LOW LIFE", Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa; 2007 - Festiwal sztuki młodej "Arterie", Katowice.
(źródło: monstfur.com)

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
MONSTFUR

MONSTFUR to organizm żyjący na polu sztuki, który żywi się pozostałościami poprzedniej epoki oraz produktami popkultury. Został powołany do życia jako niezobowiązujący koncept, by z czasem ewoluować do obecnego stanu. Swoją sztukę tworzy za pomocą ręcznie wycinanych szablonów na zardzewiałych blachach, starych tablicach informacyjnych, murach czy wreszcie płótnach.
Prace kolektywu można spotkać na prestiżowych targach, m.in. Stroke Art Fair w Monachium, gdzie jego obiekty wystawiane są obok takich postaci jak Banksy czy Mr. Braiwash. W 2015 roku MONSTFUR został uhonorowany nagrodą Grand Prix w konkursie Stencil Art Prize organizowanym przez aMBUSH Gallery w Sydney (do finału dostało się 92 uczestników z 21 krajów). Prace MONSTFURA prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Berlinie, Paryżu, Sztokholmie, Sydney i Warszawie. Znalazły również swoje miejsce w najważniejszych kolekcjach muzealnych w Polsce (m.in. Muzeum Śląskie w Katowicach).

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]