brom, papier, dwie fotografie: 11,3 x 7,5 cm oraz 11,8 x 7,8 cm, pieczęć autorska oraz tytuł na odwrocie każdej fotografii, nakład: nieokreślony vintage prints
Konstanty Laszczka (1865-1956) zajmował się przede wszystkim rzeźbą, malował także portrety, wykonywał medale, medaliony portretowe oraz plakiety okolicznościowe. W swojej twórczości artystycznej wzorował się na dziełach Augusta Rodina. W późnym okresie interesował się ceramiką o tematyce religijnej, folklorystycznej i animalistycznej. Profesor i rektor ASP w Krakowie. Jego zaangażowanie w sprawy odnowy rzemiosła artystycznego i nobilitacji sztuki użytkowej znalazło wyraz nie tylko w samej twórczości artysty, ale także w jego działalności pedagogicznej. W kierowanej przez siebie pracowni rzeźby krakowskiej ASP przyjął kurs na wszechstronne kształcenie artystów, szczególnie zaś starał się wykształcić w swoich uczniach zamiłowanie do ceramiki.
RYŚ Mieczysław
Poznański fotograf zawodowy, jeden z wybitnych polskich portrecistów pierwszej połowy XX wieku. Od 1933 r.członek Fotoklubu Polskiego, od 1949 r. Członek Rzeczywisty ZPAF.Konstanty Laszczka (1865-1956) zajmował się przede wszystkim rzeźbą,malował także portrety, wykonywał medale, medaliony portretowe orazplakiety okolicznościowe. W swojej twórczości artystycznej wzorował sięna dziełach Augusta Rodina. W późnym okresie interesował się ceramikąo tematyce religijnej, folklorystycznej i animalistycznej. Profesor i rektorASP w Krakowie. Jego zaangażowanie w sprawy odnowy rzemiosła artystycznegoi nobilitacji sztuki użytkowej znalazło wyraz nie tylko w samejtwórczości artysty, ale także w jego działalności pedagogicznej. W kierowanejprzez siebie pracowni rzeźby krakowskiej ASP przyjął kurs nawszechstronne kształcenie artystów, szczególnie zaś starał się wykształcićw swoich uczniach zamiłowanie do ceramiki.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]