Mżawka to praca, która opowiada o urodzie tego, co niezauważalne, romantyczna refleksja wpisująca się w cykl tzw. czarnych obrazów, które realizuję od 2008 roku. Czerń odzyskuje pozycję koloru. Ciemna malatura pochłania światło bądź odbija je w lustrzanej tafli. Z tej przyczyny czarne obrazy wymagają specyficznego, wyostrzonego rodzaju postrzegania i charakteryzują się szczególną nadwrażliwością na światło. W odróżnieniu od pozostałych prac, które niepokoją grubą i szorstką fakturą Mżawka jest namalowana płasko, delikatnie, wręcz czule, zachowuje jednak ogólną specyfikę cyklu. Michał Szuszkiewicz
Rocznik `83. Malarz, rysownik, artysta multimedialny. W sztuce uprawia rodzaj świadomego eskapizmu, unikając tematów bieżących czy politycznych. Jedynie z absurdalności motywów i niemal zawsze obecnego elementu niepokoju można wnioskować żywe zaangażowanie w rzeczywistość. W swoich obrazach unika automatyzmu i powtarzalności, traktując każde płótno jednostkowo. Jednocześnie od czasu dyplomu (Portret artysty jako młodego psa w 2007 na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego) można zaobserwować stale powracający wątek animalistyczny, który osiąga swoje apogeum w cyklu Apokalipsa wg mnie (2011). Równolegle do swojej twórczości od 2008 roku współpracuje z Dorotą Kozieradzką, realizując interdyscyplinarne projekty w grupie (Fontainebleau, Atrakcja malarska) i w duecie (Legenda, Stworzenie Świata). Stypendysta programu Sokrates Erazmus na Universidad di Castilla la Mancha w Cuence w Hiszpanii (2005). Finalista konkursu "Showdown VII" rozgrywanego na stronie Saatchi Online (2008). Finalista IX edycji konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (2009). Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska w 2011 roku. Uczestnik licznych wystaw w kraju i zagranicą m.in: Basis Wien-Hangart-7, Salzburg, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii BWA w Zielonej Górze, Galerii BWA we Wrocławiu, Galerii Wizytującej w Warszawie, Galerii Program w Warszawie, Klaipeda Culture Comunication Center, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych im Iliji E. Riepina, Sankt Petersburg. Prace w kolekcjach w kraju i zagranicą m.in. w kolekcji Dietrich`a Mateschitz`a.
W roku 2007 obronił dyplom malarski pod kierunkiem prof. Jarosława Modzelewskiego, aneks z litografii w pracowni prof. W. Winieckiego oraz pracę teoretyczną u prof. J. Niecikowskiego.
Stypendysta programu Sokrates Erazmus na Universidad di Castilla la Mancha w Cuence w Hiszpanii (2005). Finalista: IX edycji konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (2009); VII edycji konkursu Rybie Oko w Bałtyckiej Galerii Sztuki (2013); konkursu "Showdown VII" rozgrywanego na stronie Saatchi Online (2008).
Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska (2011) i stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015).
Prace artysty znajdują się w kolekcjach w polskich i międzynarodowych, m.in. w kolekcji Dietricha Mateschitz’a, czy Luciano Benetton Collection: Imago Mundi collection.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:[email protected]
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]