Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | [email protected]
KARTA OBIEKTU
SZUSZKIEWICZ Michał | Czwartorzędowy morfinista, 2015 r.

Michał SZUSZKIEWICZ (ur. 1983, Londyn)

Czwartorzędowy morfinista, 2015 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MICHAŁ SZUSZKIEWICZ | "CZWARTORZĘDNY MORFINISTA" | OLEJ NA PŁÓTNIE | 2015'

"Czy można malować autoportrety, które w ogóle nie przedstawiają człowieka? Można – wielokrotnie pokazał to w swych pracach Michał Szuszkiewicz. Zamiast siebie maluje psa albo nietoperza lub dokładnie sportretowanego człekokształtnego podpisuje: 'Portret przodka'. I co więcej, we wszystkich przypadkach ma rację. Wszak ów małpolud może być naszym przodkiem, co z tego, że może nie bezpośrednim? A co do wyobrażania siebie pod postacią ptaka, psa czy nietoperza? Niejednokrotnie tak właśnie się to odbywało w przeszłości sztuki i trwa nadal, bo często wolimy się identyfikować z jakimś ze zwierząt niż z naszą własną twarzą. Innym zjawiskiem w twórczości Szuszkiewicza jest kwestia widzialności. Bardzo starannie maluje on przedmioty, miejsca, zjawiska, które trudno zidentyfikować, rozpoznać, zobaczyć. Patrząc na te obrazy, mam pewność, że przedstawiają one bardzo konkretne obserwacje, jednak autor za wszelką cenę ucieka przed możliwością ich identyfikacji. Bawi go zacieranie śladów czy granic przedmiotów, granic widzialności. Zatem dostajemy obrazy niby abstrakcyjne, a w gruncie rzeczy niemalże hiperrealistyczne, ale często nieproste do odgadnięcia".
BOGUSŁAW DEPTUŁA, OBRAZ WE WNĘTRZU: MICHAŁ SZUSZKIEWICZ, "DOM I WNĘTRZE", SIERPIEŃ 2015

W 2007 roku bronił dyplom na Wydziale Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego, oraz aneks z litografii w pracowni prof. W. Winieckiego. W 2005 roku był stypendystą programu Sokrates Erazmus na Universidad di Castilla la Mancha w Cuence w Hiszpanii. Finalista: IX edycji konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (2009); VII edycji konkursu Rybie Oko w Bałtyckiej Galerii Sztuki (2013); konkursu "Showdown VII" rozgrywanego na stronie Saatchi Online (2008). Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska (2011) i stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015). Jego prace znajdują się wielu kolekcjach w polskich i międzynarodowych, m.in. w kolekcji Dietricha Mateschitz’a, czy Luciano Benetton Collection: Imago Mundi collection.

PODATKI I OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
SZUSZKIEWICZ Michał

W roku 2007 obronił dyplom malarski pod kierunkiem prof. Jarosława Modzelewskiego, aneks z litografii w pracowni prof. W. Winieckiego oraz pracę teoretyczną u prof. J. Niecikowskiego.

Stypendysta programu Sokrates Erazmus na Universidad di Castilla la Mancha w Cuence w Hiszpanii (2005). Finalista: IX edycji konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (2009); VII edycji konkursu Rybie Oko w Bałtyckiej Galerii Sztuki (2013); konkursu "Showdown VII" rozgrywanego na stronie Saatchi Online (2008). 
Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska (2011) i stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015).
Prace artysty znajdują się w kolekcjach w polskich i międzynarodowych, m.in. w kolekcji Dietricha Mateschitz’a, czy Luciano Benetton Collection: Imago Mundi collection.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

[email protected]  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: [email protected]