olej, płótno; 82 x 65 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Michał Chudzicki / „Mały portret, duże passe-partout” / 2011.
Ukończył ASP w Krakowie, dyplom w 2011 roku w pracowni prof. Leszka Misiaka. Współzałożyciel kolektywu Roboczogodzina. Twórca postaci Bruno Larek (1901-1936). Wystawy indywidualne: 2014 Poltergeist, Galeria Instytutu Polskiego, Du¨sseldorf ; 2013 Opowieść o tych i o tamtych, Bunkier Sztuki, Kraków; 2013 Katalog dzieł nieistniejących, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa; 2012 Bruno Larek, Podróż, eksperyment i zabawa, Galeria Biała, Lublin; 2012 Bruno Larek, którego nie było, Galeria Instytutu Polskiego, Du¨sseldorf; 2011 Trudno to wyjaśni, Galeria (-1) Centrum Olimpijskie PKOI, Warszawa 2010 Okno, Art Agenda Nova, Kraków. Wystawy zbiorowe: 2016 KREW/WERK, Fundacja Galerii Foksal, Warszawa; 2015 Palindrom, PGS, Sopot; 2014 biala.art.pl, Galeria Biała, Lublin; 2013 Pamięć. Rejestry i terytoria, MCK, Kraków; 2012 Kolektyw Roboczogodzina PUDŁO!, Grolsh ArtBoom Festival, Kraków; 2012 No Budget Show 4, MOCAK, Kraków ; 2011 Tribute to Fangor, BWA, Warszawa; 2011 In Dark Woods, HangArt-7 Salzburg. „Michał Chudzicki jest twórcą, który z każdą kolejną wystawą zaskakuje. A zaskakuje dość często, bo od czasu debiutu co roku odbywa się jakaś jego indywidualna prezentacja, która jest swego rodzaju odrębnym projektem, opowieścią skonstruowaną z obrazów. Już pierwsza wystawa, choć niewielka, dawała pojęcie, w którą stronę pójdzie młody malarz. A więc pojawiły się motywy surrealistyczne, nawiązania do starych mistrzów, abstrakcja, ale też różnorodność używanego medium - było malarstwo olejne, akrylowe, akwarele, kolaże, fotografia. I choć artysta jest bardzo dobrym malarzem, to jednak zawsze będzie towarzyszyła mu chęć pokazania się z innej strony. (...) Sztukę Michała Chudzickiego można opisać wieloma słowami, jednak musimy brać pod uwagę ciągłe dokładanie kolejnych określeń, bo artysta ten nie lubi się nudzi, za chwilę może się okazać, że znów pójdzie dalej - w głąb dzieciństwa, historii lub umysłu”. (Agnieszka Chudzicka, źródło: arttomorrow.pl)
Urodzony w Kraśniku, absolwent państwowego Liceum sztuk Plastycznych im. Bernardo Morando w Zamościu. W latach 2006-2011 studiował na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uzyskał dyplom w pracowni Prof. Leszka Misiaka. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem oraz kolażem, a także instalacją, filmem i fotografią. W jego twórczości można odnaleźć wiele odniesień oraz wyraźnych inspiracji sztuką wielkich mistrzów renesansu, dadaizmu i surrealizmu awangardy XX wieku. Jest współzałożycielem kolektywu Roboczogodzina, z którym w 2011 roku stworzył projekt w ramach Grolsh Art Boom Festival. Od 2011 roku kreował postać Bruno Larka (1901-1936), fikcyjnego artysty, tworząc na rzecz tej kreacji fikcyjne prace. Posłużył się fikcją jako narzędziem, aby poddać w wątpliwość historię sztuki, jak również przeprowadzić swoisty eksperyment badając czy jako widzowie potrzebujemy dzieł sztuki, czy jedynie twórców sztuki z ich znanymi nazwiskami.
Pierwsza indywidualna wystawa Chudzickiego miała miejsce w 2010 roku, i nosiła tytuł Okno (Art Agenda Nova, Kraków 2010). Jego kolejne wystawy indywidualne odbywały się regularnie co roku w takich miastach jak Kraków (Bunkier sztuki - Opowieść o tych i o tamtych 2013), Warszawa (Galeria (-1) Centrum Olimpijskie PKOI - Trudno to wyjaśnić, 2011. CSW Zamek Ujazdowski - Katalog dzieł nieistniejących, 2013), Lublinie (Galeria Biała - Bruno Larek Podróż, eksperyment i zabawa, 2012) oraz Dusseldorfie (Instytut Polski - Bruno Larek Den es nicht gab, 2012). Wielokrotnie artysta brał również udział w wystawach grupowych. Dwukrotnie wraz z kolektywem Roboczogodzina ( Poznanie przyrody nie jest przyrodą, Park Jordana, Kraków 2012, Grolsch Art Boom Festival, Kraków 2012). Wystawiał swoje prace na wystawach zbiorowych: Tribute to Fangor ( projekt ArtBazaar, BWA Warszawa, 2011), In Dunkeln Waldern w 2011 roku w Salzburgu, w No Budget Show 4 w krakowskim MOCAKu oraz w wystawie Pamięć. Rejestry i terytoria w MCK w Krakowie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: [email protected]
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: [email protected]